Digital Age’te teknoloji iş yaşamının odağında

Digital Age Dergisi teknoloji dünyasının yakından tanıdığı yeni Genel Yayın Direktörü Yurtsan Atakan ile yayın çizgisini yeniliyor.

02.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Digital Age Dergisi teknoloji dünyasının yakından tanıdığı yeni Genel Yayın Direktörü Yurtsan Atakan ile yayın çizgisini yeniliyor. Digital Age, dijital pazarlama konularındaki öncülüğünü, dijital teknolojilerin iş yaşamındaki vazgeçilmezliği ile ilgili konuları da işleyerek güçlendirirken, okurlarıyla dijital çağa uygun etkileşimli bir iletişim kurarak daha da keyifli okumalar vaadediyor.

Yaklaşık dört yıl önce başladığı yayın hayatında yepyeni bir dönüm noktasında olan Digital Age yeni Genel Yayın Direktörü Yurtsan Atakan ile yayın çizgisini yeniliyor. Digital Age’in yeni sayısından itibaren tüm okurların da göreceği gibi dijitalleşme sadece bir iş hedefi olmaktan çıkartılıp, asıl olması gereken yerde yani iş yaşamının odağında görülmeye başlanıyor. Dijital pazarlama ise her zaman olduğu gibi derginin yine temel direği olacak. Öte yandan okurlar, teknolojiyi iş yaşamının her anına olan etkileriyle de izleyecekler.

Digital Age’in eylül ayındaki kapak konusu olan Acun Ilıcalı ile özel söyleşide, TV’deki büyük başarısının ardından Yeni Medya’ya yatırım yapan Acun Ilıcalı’nın acunn.com gibi çok özel ve internet yayıncılığı açısından önemli bir projeyi hayata geçirmiş olması ele alınıyor. Dergi, yıllardır dişe dokunur bir yatırımın yapılmadığı Türk İnternet yayıncılığı sektöründe, Türkçe içeriğin zenginleşmesi adına çok önemli bir girişim olan acunn.com’u okurlarıyla paylaşıyor.

Derginin Genel Yayın Direktörlüğünü üstlenmesiyle strateji değişikliğine giden Yurtsan Atakan, teknolojik inovasyonlar ile pazarlama arasındaki ilişkinin yeni bir boyuta taşınmasının iş yaşamına getirdiği yenilikleri şöyle açıklıyor, “Cep telefonlarını sadece bir pazarlama mecrası olarak değil, iş yaşantımızdaki arkadaşlarımız olarak da göreceğiz. Televizyonların akıllılaşma ve üçüncü boyuta geçme trendlerini bir yandan pazarlama mecrası olarak izlerken, bir yandan da iş hayatımıza getirebilecekleri yenilikler açısından takip edeceğiz. Teknoloji artık iş hayatımızın her anında. Öyle ki, teknolojinin sağladığı olanaklarla işimiz sadece mesai saatlerimizde değil sabah yataktan kalkıp, akşam yatağa girene kadar her anımızda yanımızda. Bu ne kadar iyi, ne kadar kötü tartışılır ama bir gerçek. Şurası da bir gerçek ki teknolojiyi lehimize ya da aleyhimize kullanmak bizim elimizde. Teknoloji bize bu olanağı da en temel araçlarından biri olan açma/kapama (on/off) düğmesiyle sunuyor. Kullandığımız her teknolojik aracın temel özelliği olan bu düğmeyi doğru kullandığımız sürece, dijitalleşme hem iş hem özel yaşantımızı verimlileştirecek, kolaylaştıracaktır.”

Digital Age dört yıl kadar önce yayın mecraları arasında yerini alırken, yayın çizgisinin odağına dijital pazarlamayı almış ve küresel bir trendi yakalayarak Türkiye’de bu boşluğu dolduran tek dergi olmuştu. Dergi, büyük bir başarıyla medyadaki dijitalleşmenin pazarlama ve pazarlama iletişimi dünyasına getirdiği yenilikleri, pazarlama ve pazarlama iletişimi dünyası ile birlikte izledi ve tartıştı. Medyadaki dijitalleşmeyi yakından izleyen ve izlemeye devam eden Digital Age, dijitalleşmeyi artık medyayla da sınırlı tutmadan, iş yaşamımızın her anındaki etkisiyle işleyecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.