Diageo’dan alkol tüketiminde sorumluluk vurgusu

Kampanya ‘Nasıl içtiğinizi iyi düşünün’ diyor.

16.07.2013 - 13:53 | Haluk Kasarcı

Alkol tüketimi kimi zaman bazı sıkıntılar yaşanmasına ve eğlenceli başlayan akşamların hayli yorucu son bulmasına sebep olabiliyor. Londra merkezli dünyanın en büyük alkollü içecek üreticisi Diageo da son kampanyasında tam olarak bu duruma dikkat çekiyor.

Batı Avrupa’da online olarak yürütülecek “Think How You Drink” kampanyası ile firma alkol tüketicilerini sorumlu olmaya davet ederken aynı anda eğlenceli olmayı da başarıyor.

Diageo’nun Batı Avrupa Pazarlama İnovasyonu Direktörü Malcolm D’Sa kampanyayla birlikte yayınlanan videodan bahsederken mizah kullanarak insanların dikkatini çekmeyi başardıklarını söylüyor. D’Sa daha önce alkol tüketiminde sorumlu olmayı telkin eden kampanyaların ya korkutucu ya da yargılayıcı olduğunu belirtirken, Diageo olarak bu kampanyadaysa en temel arzularının etkili olmak olduğunu ekliyor.

Marmalade tarafından hazırlanan videoda aktör ve aktrisler tarafından yeniden canlandırılan sorumsuz içici profilleri, izleyenler için komik olsa da kendileri için ‘tatsız’ durumlarda kalıyor.

Videonun sonunda ‘Ask Dave’ adlı alkollü içecekler üzerine hesap yapan bir siteye yönlendiren ‘Think How You Drink’ kampanyası şu an için yalnızca İrlanda, Almanya, Danimarka ve Hollanda’da yürütülüyor. Kampanya bu ülkelerde arzu edilen başarıyı yakalarsa, buna paralel olarak diğer Avrupa ülkelerinde de uygulanacak.

[youtube]http://youtu.be/Z4vLObF-0Yo[/youtube]

Kaynak: Adage

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.