DHL, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesini Michel Akavi’ye emanet etti

Daha önceleri Akdeniz ve Kuzey Afrika’da toplam 11 ülkeden sorumlu olan Michel Akavi, Şubat 2008 tarihi itibari ile yeni oluşturulan Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölge Direktörlüğüne atandı.

14.02.2008 - 15:57 | MediaCat

Daha önceleri Akdeniz ve Kuzey Afrika’da toplam 11 ülkeden sorumlu olan Michel Akavi, Şubat 2008 tarihi itibari ile yeni oluşturulan Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölge Direktörlüğüne atandı. Bu atama ile birlikte Akavi, DHL EEMEA (Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) Bölgesinin toplam gelirinin yaklaşık yarısından sorumlu konuma getirildi.

DHL’deki kariyerine Türkiye’de Genel Müdür olarak başlayan Michel Akavi’nin başarısının ardında, DHL Türkiye ofisini, diğer ülkeler arasında en hızlı büyüme sağlayan ve operasyonel performansını en fazla artıran ülke konumuna getirmesinin önemli bir payı bulunmaktadır. Afganistan’dan Irak’a, Mısır’dan Magrep ülkelerine, Türkiye’den Birleşik Arap Emirliklerine kadar toplam 20’nin üzerinde ülkeden sorumlu hale gelen Akavi, sorumlu olduğu bölgeleri İstanbul’dan yönetecek.

Michel Akavi, İstanbul Saint Joseph Fransız Lisesi mezunu. Lise’den sonra Sorbonne’da Uluslararası Ekonomi dalında yüksek uzmanlık diploması alan Akavi, çok iyi derecede Türkçe, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca konuşuyor. Bunların yanı sıra İspanyolca, Japonca, Malayca ve Yunanca da konuşabiliyor.