MediaCat

DHL Express Türkiye’den global atama

DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, şirketin Almanya CEO’luğunu üstlenecek.

DHL Express Türkiye'den global atama

DHL Express‘te üst düzey bir atama gerçekleşti. Buna göre, DHL Express Türkiye CEO’su olarak görev almakta olan Mustafa Tonguç, şirketin Almanya CEO’luğuna atandı.

DHL Express Almaya CEO’luğuna 1 Haziran itibarıyla başlayacak olan Mustafa Tonguç, şirketin Avrupa CEO’su Alberto Nobis’e bağlı çalışacak. Tonguç, yeni bir CEO atanana kadar şirketin Türkiye operasyonuna da başkanlık yapacak ve her iki ülkenin sorumluluğunu üstlenecek.

DHL bünyesine 1997 yılında Almanya operasyonuyla adım atan Tonguç, Almanya’daki ayrıştırma merkezi ve havaalanında operasyonel alandaki görevlerinin yanı sıra müşteri hizmetleri ekibinin yöneticiliğini de üstlendi. 2011’de DHL Express Avrupa organizasyonu genelinde hizmet kalitesini iyileştirmek amacıyla DHL Express Avrupa Performans ve Projelerden Sorumlu Genel Müdür rolüne geçti. DHL Express Türkiye ekibinde 2014 yılında operasyondan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak katılan Tonguç, sonrasında satıştan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini üstlendi. DHL bünyesinde yaklaşık 30 yıldır çalışan Tonguç, Mayıs 2021’den bu yana DHL Express Türkiye CEO’su olarak görev yapıyordu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.