D&G’nın tepki çeken afişi toplatıldı

İtalyan hazır giyim şirkeli Dolce&Gabbana, İtalya'da yasaklanan reklam afişinin bütün dünyada

07.03.2007 - 10:22 | MediaCat

İtalyan hazır giyim şirkeli Dolce&Gabbana, İtalya’da yasaklanan reklam afişinin bütün dünyada toplatılmasına karar verdi.

Üstü çıplak bir erkeğin, başka erkeklerin önünde yere yatırdığı kadının resmedildiği afiş, geçtiğimiz ay ay İspanya’da Kadın Enstitüsü ve kadın haklarını savunan sivil toplum örgütleri arasında tartışma konusu olmuştu. Afişin kadınlara karşı şiddeti özendirdiği ve maço şiddeti imajı yarattığını savunan dernekler, İspanya’da moda firmasından afişi kaldırması talebinde bulununca, afişin maço şiddetini teşvik ettiği gerekçesiyle şirket tarafından toplatılması gündeme gelmişti. Aynı afiş, kadının izzeti nefsini ve gururunu ayaklar altına aldığı gerekçesiyle dün İtalya’da yasaklanmıştı.

Şirket yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, polemik yaratmak istemedikleri için afişi toplatmaya karar verdikleri belirtildi. Reklam kampanyasıyla ticari ve şahsi bakımdan kışkırtıcı bir oyun oynamak ve ürünlerin güzelliğini göstermek istediğini ifade eden firma yönetimi, asla polemik peşinde olmadığını ve hiç kimseyi kırmak istemediğini açıkladı. D&G, bu kampanyayla kadınlara karşı şiddeti övmeyi asla düşünmediğini de ayrıca vurguladı.

Firma, İspanya’da kaldırılması istenen ve İtalya’da yasaklanan reklam afişinin bütün dünyada toplatılmasına karar verdi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.