Devletin kısayolu

Ulaştırma Bakanlığı tarafından "e-devlet" projesi için yapılan logo ve slogan yarışmasını kazananlar belli oldu. e-devlet logosu olarak @ işareti içine yerleştirilmiş ay-yıldız kabul edilirken; "Devletin Kısayolu" da "e-devlet sloganı" olarak kabul edildi.

18.07.2007 - 09:31 | MediaCat

Ulaştırma Bakanlığı tarafından “e-devlet” projesi için yapılan logo ve slogan yarışmasını kazananlar belli oldu. e-devlet logosu olarak @ işareti içine yerleştirilmiş ay-yıldız kabul edilirken; “Devletin Kısayolu” da “e-devlet sloganı” olarak kabul edildi.

Ulaştırma Bakanı İsmet Yılmaz, e-devlet projesi için 21 Mart’ta açılan logo ve slogan yarışmasının sonuçlarını bakanlıkta düzenlediği basın toplantısı ile açıkladı. Logo yarışmasına 2 bin 300, slogan yarışmasına da 3 bin 32 kişinin katıldığını ifade eden Yılmaz, akademisyen ve grafikerlerden oluşan seçkin bir grup tarafından eserlerin değerlendirildiğini söyledi. e-devlet projesi için çok sayıda yasal düzenlemenin gerekli olduğunu dile getiren Yılmaz, projenin ilk aşamasının 2008 içerisinde Sosyal Güvenlik, Pasaport, Polis İmdat, Kütüphane hizmetleri ve bilet satış alanında hizmete gireceğini açıkladı. Proje ile vatandaşın devletin ayağına gitmeyeceğini devletin vatandaşın ayağına götürüldüğünü vurgulayan Yılmaz, önümüzdeki dönemde e-devlet’ten mobil devlete geçileceğini kaydetti.

Erol Balkan’ın çizdiği @ işareti içine yerleştirilmiş ay-yıldız e-devlet logosu olarak kabul edilirken; “Devletin Kısayolu” da e-devlet sloganı olarak kabul edildi. Logo birincisine 10 bin YTL; slogan yarışmasına ise 3 bin YTL para ödülü verildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.