Deterjan promosyonu ile yüzde 44 büyüyen havayolu şirketi

2007 yılında ciroda yüzde 44 büyüyen ve yaklaşık 300 milyon Euro'ya ulaşan

26.02.2008 - 10:29 | MediaCat

2007 yılında 4,1 milyon yolcu taşıyan Pegasus Havayolları, ciroda yüzde 44 büyüdü. Yaklaşık 300 milyon Euro’ya ulaşan Pegasus, THY’den sonra Türkiye’nin ikinci büyük tarifeli havayolu oldu. Şirket, 2008’de yolcu sayısında yüzde 8, ciroda yüzde 22 büyüme hedefliyor.

Geçen yıl uçanlara Ariel verdiklerini bildiren Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, bu yaz döneminde kurayla plazma TV vereceklerini açıkladı. Sabancı, Esas Holding’in iştiraki olan Electro World ile bunun için ticari bir anlaşma yapmak üzere olduklarını kaydetti.

HSBC ve Pegasus’tan kredi kartı uygulaması

HSBC Bank ile Pegasus Havayolları, yaptıkları anlaşmayla Advantage’in tüm özelliklerine sahip ‘Pegasus kredi kartı’nı kullanıma sundu. Kart, hem uçarken hem de alışveriş yaparken toplanan puanlar ile indirimli veya bedava uçma imkanı sağlayacak. 3 milyona yakın kullanıcısı olan HSBC Advantage, Pegasus kart ile 5 yıl içinde 500 bin hedefliyor. Pegasus Havayolları’nın ilk yıl hedefi ise 100 bin müşteri. HSBC Türkiye CEO’su Piraye Antika, düzenlenen basın toplantısına ayağından ameliyat olduğu için koltuk değnekleriyle geldi. Şimdiye kadar Pegasus ile yolculuk yapmadığını, bundan sonra uçacağını belirten Antika, başvuranlara ilk etapta 20 YTL’lik uçuş puanı hediye ettiklerini bildirdi.

Genel Müdür Yardımcısı Demet Cimilli de kartın tüm işyerlerinde nakit puan ve uçuş puanı kazandıracağını söyledi. Sabancı ise kart kullanımında kontenjan limiti bulunmadığını, örneğin bayramdaki uçuşlarda da kartın kullanılabileceğini aktardı.

Kaynak: Zaman

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.