Dergilerden fiyat operasyonu

Aktüel, Tempo, Haftalık dergileri son zamanlarda azalan reklamveren ilgisini arttırmak için aynı anda fiyat indirimine gitti.

22.07.2005 - 00:00 | MediaCat

Aktüel, Tempo, Haftalık dergileri son zamanlarda azalan reklamveren ilgisini arttırmak için aynı anda fiyat indirimine gitti. Aktuel dergisi Yayın Direktörü Alper Görmüş, son zamanlarda dergilerin haber dergisi olmaktan çıktığını ve ana dergilerin, ilavelerin eki durumuna geldiğini belirtti. Görmüş, dünyanın hiçbir yerinde dergi fiyatlarının günlük gazetelerin on- on beş katına satılmadığını, amaçlarının sağlam içerikli haber dergisi anlayışından uzaklaşmadan daha çok okura hitap etmek olduğunu ifade etti.
Türkiye’de haftalık dergi okur sayısını adeta yeniden yaratmak istediklerini söyleyen Tempo dergisi Yayın Direktörü Kerem Çalışkan: “ Yayında olan üç haftalık derginin üçü de aynı anda indirim yaptığı için okur kitlesinde ciddi bir sıçrama yaratılmıştır. Her üç derginin toplamı olarak bakıldığında haftalık dergi okur sayısının 100 bini geçeceği görülmektedir” dedi. Reklemverenlerin bu güne kadar haftalık dergi mecrasını ikinci planda gördüğünü söyleyen Çalışkan, tablonun değişmesiyle birlikte reklemverenin de buna uygun bir hareket tarzı içine gireceğini beklediklerini kaydetti.
Haftalık dergisi Genel Yayın Direktörü Özgür Yici, reklamverenlerin haber dergileriyle barışması gerektiğini, amaçlarının reklemverenle el sıkışmak olduğunu söyledi. Yici: “ İleride piyasa koşullarının getirdiği şekilde bir fiyat artışımız olacaktır. Bu özellikle bir indirelim okuyucuyu çekelim ardından zam yapalım diye yapılan bir şey değildir” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.