DenizBank’a yeni reklam ve halkla ilişkiler grup müdürü

Bankada reklam ve halkla ilişkiler grup müdürlüğü görevine Dr. Yasemin Öngören getirildi.

06.03.2014 - 11:18 | MediaCat

DenizBank

DenizBank‘ın reklam ve halkla ilişkiler grup müdürlüğü görevine farklı sektörlerden beslenen bilgi birikimi ve geniş vizyonuyla Dr. Yasemin Öngören getirildi. DenizBank Yönetim Hizmetleri Grubu Genel Müdür Yardımcısı Tanju Kaya’ya direkt raporlayacak olan Öngören, ekibiyle birlikte, kurumun reklam ve halkla ilişkiler stratejilerinin yapılandırılması, bu alandaki standardizasyonun daha üst seviyeye yükseltilmesinden sorumlu olacak.

DenizBank'ta reklam ve halkla ilişkiler grup müdürlüğü görevine Dr. Yasemin Öngören getirildi.Profesyonel iş yaşamına 1996 yılında Ekinciler Holding’de iletişim uzmanı olarak başlayan Dr. Yasemin Öngören, 1997-2003 yılları arasında Capitol Ogilvy PR, Pronto PR ve ENPR gibi iletişim danışmanlığı ajanslarında müşteri ve iş geliştirme direktörü olarak görev aldı; ulusal ve uluslararası birçok markanın iletişim stratejisinin oluşturulmasına liderlik etti.

2005 yılında Elginkan Holding bünyesindeki ECA-SEREL’e reklam ve halkla ilişkiler şefi unvanıyla katılan Öngören, 2006-2011 yıllarında Akkök Şirketler Grubu kurumsal iletişim müdürü, 2011-2014 yılları arasında ise Abdi İbrahim kurumsal iletişim direktörü olarak görev yaptı. Öngören, Abdi İbrahim bünyesinde kurumun iletişim stratejisinin yapılandırmasının yanında, algı ve itibarını güçlendirmeye yönelik çalışmaları ile de dikkat çekti. Abdi İbrahim‘in 100’üncü yılını kutladığı 2012’de, kamuoyunda büyük ses getiren ve birçok ödül alan Van Gogh Alive sergisinin iletişimini ve ‘Akılcı İlaç Kullanımı’ kampanyasını hayata geçiren Yasemin Öngören, aynı yıl MediaCat tarafından ‘Türkiye’nin Fark Yaratan 10 İletişimcisi’ arasında gösterildi.

Lisansını 1989 yılında İstanbul Üniversitesi’nde tamamlayan Dr. Yasemin Öngören, aynı üniversitenin iletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’nda iletişim süreçlerini konu alan yüksek lisans ve kurumsal iletişim unsurlarından Finansal İletişim alanında doktora çalışması yaptı. Öngören’in Kurumsal İletişim Perspektifinde Finansal İletişim adlı bir kitabı ve kurumsal iletişim, finansal iletişim, kriz-gündem yönetimi ile iletişimde etik ve reklam eşdeğerlerinin kurumlar açısından kullanım alanları konularında akademik çalışmaları bulunuyor.

Fotoğraf: bankalar34@flickr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.