“Deniz Bitiyor mu?”

2008 AMPD Perakende Zirvesi’nde, kârlılığın artırılmasına yönelik stratejiler

29.02.2008 - 10:33 | MediaCat

2008 AMPD Perakende Zirvesi’nde, kârlılığın artırılmasına yönelik stratejiler tartışılacak.

2008 AMPD Perakende Zirvesi’nde sektörün içerisinde bulunduğu yatırım dönemi nedeniyle ciro artışlarına rağmen kârlılık oranlarının düşüşü ile baş etme senaryoları ele alınacak. “Deniz Bitiyor mu?” sorusuna cevap aranırken çözüm önerileri tartışmaya açılacak.

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) tarafından geçtiğimiz yıllarda sağlıklı büyüme ve sektörün gelişimi konularına odaklanan AMPD Perakende Zirvesi bu yıl farklı bir sorunu gündeme getiriyor; “Deniz Bitiyor mu?”

Soysal Danışmanlık tarafından düzenlenen 2008 AMPD Perakende Zirvesi 6 Mart 2008, Perşembe günü Swissotel’de gerçekleşecek. Zirvede, Türkiye perakende sektörünün stratejik hamleleri tartışılacak.

Yurtdışından ve Türkiye’den ünlü konuşmacıların katılacağı etkinlikte, Avrupa perakende dünyasının temsilcilerinin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen sektör temsilcileri deneyimlerini paylaşacak.

Zirvenin açılış konuşmasını yapacak olan AMPD Yönetim Kurulu Başkanı Nuşin Oral, sunumunda, Türkiye’nin dördüncü büyük sektörü olan perakendenin, geçtiğimiz dönemde içerisinde bulunduğu hızlı büyüme yatırım döneminin dinamiklerini değerlendirecek. Oral, sektörü önümüzdeki yıllarda bekleyen tehditleri ortaya koyacak ve çözüm yollarını tartışmaya açacak.

Kızıl Okyanus’tan Mavi Okyanus’a yüzmenin sırları

Dünyada bir milyondan fazla satan ve 39 dile çevirilen Mavi Okyanus Stratejisi kitabının yazarı ve Thinkers 50 listesinde 2007’nin en etkili yönetim düşünürleri arasında yer alan Prof. Renee Mauborgne, Kızıl Okyanus’tan Mavi Okyanus’a doğru yüzmenin sırlarını aktarıyor.

Aynı zamanda dünyanın ikinci büyük yönetim okulu olan INSEAD Fransa’da strateji ve yönetim profesörü olan Mauborgne, Mavi Okyanus Stratejisi çerçevesinde, otuzu aşkın sektörde ortaya konan 150 stratejik hamleyi inceleyerek vardığı sonuçtan hareketle rekabetin dışına çıkabilmek için gereken stratejileri geliştirmenin formülünü veriyor.

Galeries Lafayette’ten rekabeti yönetmek üzerine bir sohbet

Galeries Lafayette Group, kuruluşu 1893 yılına dayanan, 100 yılı geride bırakmış bir perakende kuruluşu. 2006’da beş milyon Euro yıllık net satış hacmine ulaşan grup, önemli perakende zincir mağazaları Nouvelles Galeries, Bazar Hotel de Ville ve Monoprix’in yanı sıra, dünyanın en eski konsept mağazalarından biri olan Galeries Lafayette’i bünyesinde barındırıyor.

Galeries Lafayette Group CEO ve COO’su Cristophe Cann’ın katılacağı oturumda, perakendede geleneğe dönüşen bir markanın başarısı adım adım izlenirken Avrupalı bir perakendecinin gözüyle sektöre bakılabilecek.

Ezici rekabet ve çıkış yolu

2008 AMPD Perakende Zirvesi’nde yurtdışından gelen konukların yanı sıra Türkiye perakende sektörünün temsilcileri de sektörün sorunlarını ve çıkış yollarını tartışacak. Darty Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Esgin, Media Saturn İstanbul Yönetim Hizmetleri Ltd. Şti. COO’su Mustafa Altındağ ve Bimeks Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vedat Akgiray’ın katılacağı, “Ezici Rekabet Nereye Kadar?” isimli oturumda elektronik perakende mağazalarında sektörde yaşanan şimdiye kadar eşi görülmemiş rekabetin etkileri konuşulacak.

Boyner Holding Murahhas Üyesi Cem Boyner, Krea Gayrimenkul İcra Kurulu Başkanı Hakan Kodal, Doğal Hayatı Koruma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Akın Öngör’ün katılacağı ve Bersay Yönetim Kurulu Başkanı Ali Saydam’ın yöneteceği “Çıkış Yolu Nerede?” isimli oturumda ise Avrupa Birliği müzakereleri ve ekonomideki yapısal dönüşüm sürecinin devam ettiği şu günlerde, farklı bakış açılarıyla Türkiye’nin ve sektörün dinamiklerini yorumlanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.