Demet İkiler Group M’in başında

Geçtiğimiz Eylül ayındaTürkiye’de faaliyet gösteren tüm medya planlama ve satın alma ajanslarını Group M adıyla tek çatı altında toplama kararı veren WPP, bu yolda yeni bir adım attı. Halihazırda Mindshare’in ajans başkanlığı görevini yürüten Demek İkiler, 1 Ocak 2011 itibariyle yeni yapı Group M’in CEO’luğu görevini üstlendi.

14.01.2011 - 00:00 | MediaCat

Geçtiğimiz Eylül ayındaTürkiye’de faaliyet gösteren tüm medya planlama ve satın alma ajanslarını Group M adıyl tek çatı altında toplama kararı veren WPP, bu yolda yeni bir adım attı. Halihazırda Mindshare’in ajans başkanlığı görevini yürüten Demet İkiler, 1 Ocak 2011 itibariyle yeni yapı Group M’in CEO’luğu görevini üstlendi.

İkiler, Mindshare’deki başkanlık görevini de sürdürecek. Bu kararın bir parçası olarak Özer Ata ise Mindshare’in genel müdürlüğüne atandı.

Konu hakkında Demet İkiler tarafından yapılan açıklamada şu satırlar yer alıyor: “Bildiğiniz gibi Türkiye iletişim dünyası kriz yılının ardından hızlı bir toparlanma ve büyüme sürecine girdi.  2011 yıılnda yeni  RTÜK yasasının da yürürlüğe girmesiyle birlikte yeni bir dünya düzeni  ile karşılaşıyoruz.

Kuralların yeniden yazıldığı bugünlerde, bağlı olduğumuz WPP holding yönetimi ile bilikte, Türkiye’deki yapılanmamızı gözden geçirerek, 2008 yılından beri kısıtlı alanda faaliyet gösteren Group M bünyesinin resmen ve daha aktif olarak yapılanmasının gerekliliğine karar verdik.

Bu  doğrultuda Eylül 2010 yılında tüzel kişilik kazanan Group M AŞ, finans, muhasebe, IT ve destek hizmetler dışında, medya satınalma, interaktif, teknolojik hizmetler ve raporlama hizmetlerini de kapsamlı olarak üretmek üzere yeniden yapılanma çalışmalarına başladı. Maxus, Mediacom, The Media Edge ve Mindshare ajanslarının bağlı bulunduğu Group M yapısının Türkiye’de daha aktif hale gelmesiyle birlikte ben de,  bir süredir dışarıdan sürdürdüğüm destek çalışmalarını, Group M Ayrupa yönetimin kararıyla, 1 Ocak 2011 itibariyle resmi hale getirmiş ve bu yapıda Group M Türkiye CEO’su olarak görev yapmaya başlamış bulunuyorum.

Ayrıca kuruluşundan beri görev aldığım Mindshare’de  ajans başkanı olarak çalışmaya devam edeceğim.  Bu süreçte 8 yıldır birlikte çalıştığım, Mindshare Türkiye’ye çok önemli değerler katmış olan arkadaşım Özer Sata, benim sorumluluklarımı paylaşmak üzere Mindshare Türkiye genel müdürü olarak görev almaya başlıyor. İnanıyorum ki Mindshare, ikinci 10 yılında da, Özer ile birlikte gelen nefes ve diğer yönetici arkadaşlarımın katkılarıyla, işlerimize değer katmak üzere her zaman daha iyisini yapmak için çalışmaya devam edecek.”
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.