Dekatlon Buzz, sosyal medya çalışmalarıyla ön planda

Sosyal medya iletişimi ülkemizde ve dünyada en sıcak gündem maddelerinden birisi olmaya devam ederken...

08.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Sosyal medya iletişimi ülkemizde ve dünyada en sıcak gündem maddelerinden birisi olmaya devam ederken Türkiye’nin 360 derece sosyal medya iletişimi hizmeti veren nadir ajanslarından Dekatlon Buzz, ülkemizi global ölçekte temsil eden sosyal medya çalışmaları ile ön plana çıkıyor.

Geçtiğimiz ay içerisinde Orta ve Doğu Avrupa’nın en kapsamlı dijital pazarlama ve sosyal medya zirvesi WEBIT düzenlenirken, sosyal medya iletişim partneri olarak ülkemizden Dekatlon Buzz boy gösteriyordu.

Geçtiğimiz hafta içerisinde ise, British Council tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Uluslararası Genç İnteraktif Medya Girişimcisi Turnesi” tamamlandı. Dekatlon Buzz kurucu ortağı Vadi Efe, “ortakantin” projesi ile Türkiye’de bu yılın “Genç İnteraktif Medya Girişimcisi” olmuştu.

British Council’in, interaktif medya alanında çalışan yaratıcı girişimcileri desteklemek amacıyla düzenlediği yarışmada Vadi Efe, bu yıl ülkemizi İngiltere’de temsil etti. Efe,  20 Ekim’de İngiltere’de düzenlenen yarışmada; R/GA, Isobar, EIDOS gibi Avrupa’nın önde gelen internet şirketleri ve sosyal medya ajanslarıyla görüştü. Dünyaca ünlü teknoloji ve inovasyon dergisi WIRED’ın merkezine giden Efe, bu firmalara Türkiye sosyal medya pazarı ve ülkemizde oluşan fırsatlar hakkında bilgi verdi.

Efe, 10 gün süren turne kapsamında MTV ve Bebo gibi dünyaca ünlü firmaların yatırımcılarına Türkiye sektörü hakkında sunum yaptı ve Londra’da organize edilen Minibar networking etkinliğinde Türkiye pazarı ile ilgililerin sorularını yanıtladı.