Dehşet Gecesi’nde Emrah Yücel imzası

Tasarladığı film afişleriyle Hollywood´un harika çocuğu olarak adlandırılan Emrah Yücel, Türk/Amerikan yapımı Dehşet Gecesi filminin afişlerine de imza attı.

17.07.2007 - 13:39 | MediaCat

Tasarladığı film afişleriyle Hollywood´un harika çocuğu olarak adlandırılan Emrah Yücel, Türk/Amerikan yapımı Dehşet Gecesi filminin afişlerine de imza attı.

Lolita filmi ile tüm dünya çapında üne kavuşan Dominique Swain´in başrollerini, Mehmet Günsür, David Carradine ve Udo Kier´le paylaştığı “FALL DOWN DEAD / DEHŞET GECESİ ” filminin afişi Emrah Yücel tarafından tasarlandı. Filmin müzikleri de yine Amerika´da yaşayan Pınar Toprak tarafından yapıldı.

Geçtiğimiz Nisan ayında Türk seyircisiyle buluşan ÖLÜMLE DANS´ın ardından New Films International´ın yapımcılığını üstlendiği Türk oyuncuların rol aldığı ikinci Amerikan yapımı film “FALL DOWN DEAD”, işlediği cinayetleri sanat olarak değerlendiren bir seri katil ve kurbanları arasındaki ölümcül kedi fare oyununu konu alıyor.

20 Temmuz´da vizyona girecek olan Dehşet Gecesi filmi, New Films International´in ikici projesi. Bu filmde de Türk oyuncuların başarılarını ispatlamak ve onlara Hollywood kapısını açmak isteyen New Films International, filmin afişini ve müziklerini de Türk gençlerine emanet etti.

Aralarında; Kill Bill, Enemy at the Gates (Kapıdaki Düşman), Vertical Limit (Dikey limit), What Women Want (Kadınlar Ne İster), Becerikli Bay Ripley, Gerçeğin Peşinde, Aile Erkeği, Sayılar, 28 Gün, Enigma, Kasırga, Panama Terzisi, A Long Came With Spider, The Time Machine 2, Charlotte Gray, Framed, No Good Deed, Kiss of The Dragon, U571, RKO 281, Muppets From Space gibi ünlü Hollywood yapımlarının yanı sıra, Asmalı Konak, Vizontele, Vizontele Tuuba, Neredesin Firuze ve G.O.R.A. gibi yerli filmlerin de bulunduğu yüzlerce afişe imza atan 39 yaşındaki Emrah Yücel, 12 yıllık Amerika serüvenini sayısız da ödül sığdırdı. Holywood Film Festivali için yaptığı afişle grafik tasarım sektörünün en büyük ödülü Key-Art´ın da sahibi oldu.

Dehşet Gecesi filminin müzikleri de uzun süredir Amerika´da yaşayan Pınar Toprak tarafından yapıldı. Sinema otoriteleri tarafından adından övgüyle bahsedilen Toprak, Dehşet Gecesi müziklerinde de bu başarısını ispatlıyor. İstanbul Üniversite Devlet Konservatuarı´nda eğitimi aldıktan sonra Chicago´ya taşınan Toprak, Berklee College of Music´ten film müziği bölümünden iki sene içinde mezun oldu. Toprak´ın çalıştığı filmler arasında; Hans Zimmer´la “The Last Samurai”, “Pirates Of The Carribbean” ve “King Arthur” da bulunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.