Debenhams, Türkiye’den çekiliyor

İngiliz perakende zinciri Debenhams, Türkiye'deki mağazalarını kapatmaya hazırlanıyor.

26.07.2017 - 15:54 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Debenhams, Türkiye'den çekiliyor

60 ülkede 260’ın üzerinde mağazası bulunan ve Türkiye’de 2006 yılından bu yana faaliyet gösteren Debenhams, Türkiye’deki iki mağazasını kapatmaya hazırlanıyor. Ülkemizdeki mağazacılık operasyonunu Kuveyt merkezli Alshaya Grubu’nun Türkiye yatırımı olan Shaya’nın yürüttüğü perakende zincirinin Cevahir ve Mall of İstanbul’da bulunan mağazalarını yılsonundan önce kapatması bekleniyor.

Debenhams’ın İngiltere’deki merkezinden konuya ilişkin Reuters’a yapılan açıklamada, “Debenhams, operasyonlarını daha kârlı hale getirmek amacıyla nisan ayında açıklanan stratejisi kapsamında başarılı uluslararası işbirliklerini büyütmeyi ve düşük performans gösteren pazarlardaki varlığını rasyonalize etmeyi planlamaktadır. Tek tek pazarlarımızın durumu hakkında açıklama yapılmamıştır. Buna Alshaya’nın iştiraki olan Shaya tarafından yürütülmekte olan Türkiye’deki franchise operasyonumuz da dahildir” sözlerine yer verildi.

Şirket, yeni stratejinin açıklandığı toplantıda, İngiltere’deki mağazalarından azami 10 tanesinin kapatılmasının değerlendirildiğini, ayrıca bir bölge dağıtım merkezi ile 10 bölge deposunun kapatılması için de değerlendirme yürüttüklerini açıklamıştı.

Kaynak: Business HT

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.