DDB’ye yeni logo

DDB 70'inci yılını yeni görsel kimliğiyle kutluyor.

25.03.2019 - 10:08 | Arzu Nilay Kocasu

DDB'ye yeni logo

Bill Bernbach, Ned Doyle ve Maxwell Dane tarafından 1949 yılında kurulan DDB, ardında bıraktığı 70 yılı yeni görsel kimliğiyle taçlandırıyor. DDB Kuzey Amerika Tasarım Ekibi tarafından tasarlanan ve yaklaşık iki dakikalık bir videoyla tanıtılan yeni görsel kimlik, ilhamını “iki D bir B yapar” diyen ilk logodan alıyor.

DDB Worldwide CEO’su Wendy Clark yeni görsel kimlik hakkında “İyi markaların bir ayağı geçmişte, bir ayağıysa gelecektedir. Bu görsel kimlik, geçmişten aldığımız ve geleceğe bıraktığımız mirası, alametifarikamız olan çağdaş düşünme ve çalışma biçimini mükemmelen karşılıyor ve bize hak iddia ettiğimiz gelecekte bir yer sunuyor” açıklamasında bulunurken, DDB Kuzey Amerika CCO’su Ari Weiss yeniliği şu sözlerle yorumladı:

“Bernbach yaratıcı devrimin kurucusuydu ve bu logo yaratıcılığı organizasyonumuzun tekrar kalbine yerleştiriyor. Pek çok küresel network teknolojiye ve etkililiğe ağırlık verirken, biz, insanlığa ve yaratıcılığa ağırlık vermek istedik.”

DDB'ye yeni logo

DDB'ye yeni logo

DDB Kuzey Amerika Tasarım Başkanı Barry Quinn’in bu özel proje hakkındaki düşünceleriyse şöyle:

“Yeni görsel kimliğimiz çağdaş ve stratejik olarak bugünün ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Ancak, hepsinden öte, görsel tarihimizle güçlü bir bağ kurmayı amaçlıyor. Bu logo bir simgeden çok daha fazlası; bu, yaratıcılık için bir tuval.”

Kaynak: bandt.com.au