David Bowie Metro İstasyonu’na hoş geldiniz

Spotify'dan Bowie için bir yeraltı sergisi.

24.04.2018 - 15:27 | Sencer Uçar

David Bowie Metro İstasyonu'na hoş geldiniz

Her ne kadar en ikonik Londralılar listesinde en üst sıralarda yer alsa da, David Bowie ile New York City arasında bambaşka bir bağ söz konusu. Bu yüzdendir ki, hayatını kaybedişinin üzerinden iki yıl geçtikten sonra Spotify, David Bowie’yi onurlandırmak adına New York City’deki bir metro istasyonunu 13 Mayıs tarihine kadar interaktif bir Bowie sergisine dönüştürüyor.

Broadway-Lafayette istasyonunun Bowie ilanlarıyla dolup taşması, aynı zamanda Brooklyn Müzesi’ndeki “David Bowie is” adlı serginin tanıtımının da bir parçası.

Metrodaki interaktif serginin her bir öğesi, Bowie’ye ait sözler barındıran bilgilendirici işaretlere ve Spotify bağlantılarına sahip.

Metropolitan Transportation Authority (MTA) da Bowie için özel bir metro kart serisi hazırlamış durumda. Kartlar, Bowie’nin, aralarında Ziggy Stardust’ın da bulunduğu beş farklı karakterini barındırıyor.

David Bowie Metro İstasyonu'na hoş geldiniz
Son olarak, multimedya platformu Spotlight aracılığıyla Spotify’ın, Bowie’nin röportajlarından, makalelerinden ve sahne arkası görüntülerinden oluşan “David Bowie Stories” adlı bir de içerik serisine de başlamış olduğunu da ekleyelim.

Kaynak: Adweek