DASK Kısa Film Yarışması’nın özel ödülleri sahiplerini buldu

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) “Depremi Kaderine Bırakma!” temalı 3. Kısa Film Yarışması’nda İzleyici Özel Ödülü için http://www.facebook.com/dask adresindeki Facebook sayfasından yapılan oylama sonuçlandı.

11.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) “Depremi Kaderine Bırakma!” temalı 3. Kısa Film Yarışması’nda İzleyici Özel Ödülü için Dask’ın Facebook sayfasından yapılan oylama sonuçlandı. Oylamada Ankara Üniversite’sinden Doğukan Hazar İskenderoğlu “Dur” filmiyle en yüksek puanı toplarken Ege Üniversitesi’nden Hüseyin Sert’in “Deprem Size Ulaşmasın” filmi ikinci oldu.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik, “Depremi Kaderine Bırakma!” temalı 3. Kısa Film Yarışması’nda İzleyici Özel Ödülü için yarışan beş filmden dereceye girenler belli oldu. DASK’ın http://www.facebook.com/dask adresindeki Facebook sayfasından yapılan oylamada Ankara Üniversite’sinden Doğukan Hazar İskenderoğlu “Dur” filmiyle en yüksek puanı aldı. Ege Üniversitesi’nden Hüseyin Sert’in “Deprem Size Ulaşmasın” filmi ise ikinci oldu. Dereceye giren filmlerin sahipleri sırasıyla Canon SLR ve Canon Compact dijital fotoğraf makinesiyle ödüllendirilecek.

DASK’ın Facebook sayfasına üye olup filmlere oy verenler de hediye kazanma fırsatı yakaladılar. Yarışma kapsamında oy veren bir kişi Apple iPad, iki kişi Sualtı Dijital Fotoğraf Makinesi, 10 kişi 2GB Apple iPod Shuffle, 15 kişi DASK deprem çantası sahibi olacak. DASK’ın ödül kazanan takipçileri 10 Ağustos’ta facebook sayfasında açıklanacak.

DASK 3. Kısa Film Yarışması’nda jürinin yaptığı değerlendirme sonucunda ilk üç dereceyi sırasıyla Ankara Üniversitesi’nden Uğur Ferhat Korkmaz “Tükenmez Kalemler”, Akdeniz Üniversitesi’nden Mesut Zümre “Saksı”, Ege Üniversitesi’nden Kerem Altın “Çağrı” filmleriyle almıştı. Yarışmada birinci MacBook Pro ve Sony HXR – MC2000E kamera, ikinci MacBook Pro, üçüncü iMac’le ödüllendirilecek. Yarışmada dereceye girenleri yönetmenler Derviş Zaim ve Üstün Barışta, sinema yazarı Mehmet Açar, oyuncu Burcu Kara, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Gezgin, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Murat Varol, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Cankaya, Türkiye Reasürans ve Sigorta Şirketleri Birliği (TSRŞB) Basın Reklam ve Halkla İlişkiler Yönetmeni Gamze Diler ile DASK Genel Sekreteri Serpil Yakut’un yer aldığı jüri belirledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.