MediaCat

DASK Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik kısa film yarışmasının üçüncüsü sonuçlandı.

DASK Kısa Film Yarışması’nın kazananları belli oldu

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik kısa film yarışmasının üçüncüsü sonuçlandı.

“Depremi kaderine bırakma!” temalı yarışmada Ankara Üniversitesi’nden Uğur Ferhat Korkmaz “Tükenmez Kalemler” filmiyle birinci, Akdeniz Üniversitesi’nden Mesut Zümre “Saksı” filmiyle ikinci, Ege Üniversitesi’nden Kerem Altın “Çağrı” filmiyle üçüncülüğe layık görüldü. İlk üç film dışında kalan ve jüri tarafından belirlenen beş film de İzleyici Özel Ödülü için DASK’ın Facebook sayfasından oylamaya sunuldu.

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı yarışmanın gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti belirterek “Üç yıldır düzenli devam eden yarışmamızı her seferinde biraz daha geliştirmek ve daha çok öğrenciye ulaşmak için çaba sarf ediyoruz. Gelen talepler doğrultusunda, önümüzdeki yıllarda yarışmanın kapsamını genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

İzleyici Özel Ödülü için Facebook’ta oylama heyecanı

DASK 3. Kısa Film Yarışması’nda dereceye giren ilk üç filmin yanı sıra jüri tarafından belirlenen beş film de İzleyici Özel Ödülü için yarışacak. İzleyici Özel Ödülü alacak filmler DASK’ın http://www.facebook.com/dask adresindeki Facebook sayfasından yapılan oylamayla belirlenecek. Jüri, İzleyici Özel Ödülü oylaması için Ankara Üniversite’sinden Doğukan Hazar İskenderoğlu’nun “Dur”, Ege Üniversitesi’nden Hüseyin Sert’in “Deprem Size Ulaşmasın”, Aydın Yılmaz’ın “Hayatınızla Oyun Oynamayın”, Ömer Genç’in “Misafir” ve Selçuk Üniversitesi’nden Hüseyin Aydın’ın “Yarın” filmlerini seçti.

Beş filmden en çok oy alan ilk iki tanesi sırasıyla Canon SLR ve Canon Compact dijital fotoğraf makinesi sahibi olacak. Facebook sayfasından filmler için oy kullananlar da Apple iPad, Sualtı Dijital Fotoğraf Makinesi, Apple iPod Shuffle ve DASK Deprem Çantası Kazanma fırsatı yakalayacak. DASK’ın Facebook sayfasındaki oylama 11 – 31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

DASK’ın genç nesillerde deprem bilincini oluşturmak, üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde okuyan öğrencileri üretime teşvik etmek hedefiyle düzenlediği yarışmaya yaklaşık 50 film katıldı. Yarışmada dereceye girenleri yönetmenler Derviş Zaim ve Üstün Barışta, sinema yazarı Mehmet Açar, oyuncu Burcu Kara, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Gezgin, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Murat Varol, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Cankaya, Türkiye Reasürans ve Sigorta Şirketleri Birliği (TSRŞB) Basın Reklam ve Halkla İlişkiler Yönetmeni Gamze Diler ile DASK Genel Sekreteri Serpil Yakut’un yer aldığı jüri belirledi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.