Dask Kısa Film Yarışması’na başvuru için son 3 gün

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK), üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültesi öğrencilerine yönelik kısa film yarışmasına başvuru için son haftaya girildi.

14.06.2011 - 00:00 | MediaCat

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK), üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültesi öğrencilerine yönelik kısa film yarışmasına başvuru için son haftaya girildi. “Depremi kaderine bırakma!” temasıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada öğrenciler, deprem riskinin yönetilebileceğini, can ve mal kaybının depremin doğal bir sonucu olmadığını en iyi anlatan kısa filmi yapmak için yarışacaklar. Dereceye giren öğrencileri belirleyecek jüride yönetmen Derviş Zaim, oyuncu Burcu Kara ve sinema yazarı Mehmet Açar da var.

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK), genç nesillerde deprem bilincini geliştirmek, üniversitelileri üretime teşvik etmek amacıyla düzenlediği üçüncü kısa film yarışmasına başvurular 17 Haziran’da sona eriyor. Üniversitelerin iletişim ve güzel sanatlar fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik, “Depremi kaderine bırakma!” temalı yarışmada gençler, deprem riskinin yönetilebileceğini, can ve mal kaybının depremin doğal bir sonucu olmadığını 3 dakikalık filmleriyle anlatmaya çalışacaklar.

Dask Kısa Film Yarışması’nın üniversite öğrencilerinin her yıl heyecanla bekledikleri ve yoğun ilgi gösterdikleri bir yarışma haline geldiğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Selamet Yazıcı, “Son iki yıldır yarışmamıza gönderilen eserlerin sergiledikleri üslup çeşitliliği ve yaratıcılıktan son derece memnunuz. Gençler depremi anlatma biçimleriyle bizim de ufkumuzu genişletiyorlar. Amacımız, hem gençleri ülkemiz için en riskli doğal afetlerden biri olan deprem üzerine düşünmeye teşvik etmek hem de deprem bilincini artıracak sanatsal üretimi desteklemek” dedi.

Derviş Zaim, Burcu Kara, Mehmet Açar jüride

DASK 3. Kısa Film Yarışması’nın jürisi ödüllü yönetmenler Derviş Zaim ve Üstün Barışta, oyuncu Burcu Kara, sinema yazarı Mehmet Açar’la dikkat çekiyor. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Murat Vural, Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özden Cankaya, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Suat Gezgin, Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği Halkla İlişkiler Yönetmeni Gamze Diler, DASK Genel Sekreteri Serpil Yakut da jüride yer alıyor.

DASK 3. Kısa Film Yarışması’nda birinci, MacBook Pro ve Sony HXR – MC2000E kameranın sahibi olurken ikinci MacBook Pro, üçüncü iMac’le ödüllendirilecek. Yarışma kapsamında internet üzerinden yapılacak oylamayla iki katılımcıya da izleyici özel ödülü verilecek. İzleyici özel ödülü almaya hak kazanan filmler sırasıyla Canon SLR ve Canon Compact dijital fotoğraf makinesi kazanacak.

Öğrenciler yarışma koşullarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye www.dask.gov.tr adresinden ulaşabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.