Danone Tikveşli’ye yeni genel müdür

1998 yılından bu yana Türkiye'de, toplumunun daha sağlıklı beslenmesine ve daha sağlıklı nesiller...

17.02.2009 - 14:37 | MediaCat

1998 yılından bu yana Türkiye’de, toplumunun daha sağlıklı beslenmesine ve daha sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunma misyonu doğrultusunda faaliyet gösteren Danone Tikveşli A.Ş.’nin Genel Müdürlüğü’ne, hızlı tüketim ürünleri sektörünün deneyimli isimlerinden Okay Eğdirici atandı. Eğdirici, 2 Mart 2009 tarihi itibariyle genel müdürlük koltuğuna oturacak.

1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına Procter&Gamble Pazarlama Departmanı’nda Ürün Müdürü olarak başlayan Okay Eğdirici, 1994 yılında Marsa’ya Margarin ve Sıvı Yağ Pazarlama Grup Müdürü olarak geçti. Eğdirici 2000 yılına kadar sırasıyla ‘Şekerleme ve Su’; ‘Margarin ve Kahve’ Pazarlama Grup Müdürü; Marsa Pazarlama Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

2000 yılında Pepsi Cola’ya Pazarlama Direktörü olarak katılan Eğdirici, 2001 yılında Franchise Başkan Yardımcısı görevini üstlendi. Daha sonra, Pepsi Cola İngiltere organizasyonuna katılan Okay Eğdirici, Pazarlama Başkan Yardımcısı ve Pepsi Cola İngiltere İçecek Şirketi Pazarlama Başkanı pozisyonlarında çalıştı. 2006 yılında Pepsi Şişeleme Grubu’nda Türkiye Pazarlama Başkan Yardımcısı görevini üstlenen Eğdirici, 2006 yılında Türk Telekom Grubu’na TTNET Genel Müdürü olarak katıldı. Okay Eğdirici, 2008 yılından bu yana Ülker Grubu Pazarlama Başkan Yardımcısı görevini yürütmekteydi.

Evli ve bir çocuk babası olan Okay Eğdirici, başarılı kariyer hayatını 2 Mart 2009 tarihi itibariyle Danone Tikveşli Genel Müdürü olarak sürdürecek.

Türk toplumunun sağlığına katkıda bulunma misyonu ve pazar büyütme vizyonuyla 10 yılı aşkın zamandır tüketicisine sağlıklı, lezzetli, kaliteli ve geniş ürün yelpazesiyle en iyiyi sunmayı hedefleyen Danone Tikveşli, başarı çıtasını yeni Genel Müdürü Okay Eğdirici ile daha da yükseğe taşıyacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.