MediaCat

Danıştay Turkcell’in davasını reddetti

Danıştay Turkcell’in, cep telefonu abonelerinin numaralarıyla başka bir operatöre

Danıştay Turkcell’in davasını reddetti

Turkcell tarafından Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği’nin yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle açılan davada Danıştay 13’ncü Dairesi, yürütmenin durdurulması isteminin reddine karar verdi.

Turkcell, cep telefonu abonelerinin, numaralarıyla başka bir operatöre transferine izin veren yönetmeliğe dava açmıştı. Diğer operatörler ise bunu gerekçe göstererek 3. Nesil İletişim (3N) ihalesine katılmamışlardı.

Yönetmeliğe göre, operatörler, kurum tarafından merkezi referans veri tabanının kurulduğu tarihin işletmecilere bildirilmesinin ardından, 6 ay içerisinde mobil numara taşınabilirliğini, 12 ay içerisinde ise coğrafi numara taşınabilirliği ile coğrafi olmayan numara taşınabilirliğini uygulamaya geçirecekler.

Telekomünikasyon Kurumu tarafından yapılan yazılı açıklamada Turkcell tarafından 1 Şubat’ta Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği’nin yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle Telekomünikasyon Kurumu aleyhine Danıştay 13’üncü Dairesi’nde dava açıldığı hatırlatıldı. Açıklamada, Danıştay 13’ncü Daire’nin 12 Kasım’da yürütmenin durdurulması hakkındaki istemin reddine karar verildiği bildirildi.

Kaynak: Hürriyet

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.