Dan Ariely Turkcell için İstanbul’daydı

Dan Ariely, Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları kapsamında İstanbul'da ilgiyle izlendi.

18.01.2011 - 00:00 | MediaCat

Dünyanın en önemli düşünce adamından biri olan Dan Ariely, Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları kapsamında Turkcell üst düzey yöneticileri, Turkcell çalışanları ve iş dünyası tarafından ilgiyle izlendi.

Geçirdiği bir kaza sonucu vücudunun büyük bir bölümü yanan ve hastanede kaldığı 3 yıl boyunca, insan davranışları üzerine araştırmalar yapan, yaptığı çalışmalarla, dünyanın en önemli düşünce adamından biri olan Dan Ariely, Turkcell Akademi Pazarlama Konferansları kapsamında İstanbul’a geldi.

Fortune dergisinin tanımına göre “Tanımanız Gereken 10 yeni Guru”dan biri olan Dan Ariely, bugün, Conrad Otel’de düzenlenen konferansta, insan davranışlarının nedenleri, tüketicilerin beklenmeyen davranışları, kararlarımızı yönlendiren akıldışı kuvvetler, kendimizi ekonomik çıkmazlardan nasıl kurtarırız ve insan davranışlarının ekonomiye etkisi konuları üzerine bir konuşma yaptı. 

The Upside of Irrationality ve Predictably Irrational (Akıldışı Ama Öngörülebilir) isimli best-seller kitaplarının yazarı olan Dan Ariely, konferansta şöyle konuştu: “Bir patlama sonucu vücudumda ağır yanıklar oluştu ve 3 yıl hastanede tedavi gördüm. Mantıksız davranışlarla hastanede yattıktan sonra ilgilenmeye başladım. Örneğin, yanık bantlarını, daha az acı çekmek için hızlı mı çekmeli yoksa yavaş mı? Bu konuda sürekli hemşirelerle konuşuyordum. Ve zamanla insan davranışlarının nedenlerini araştırma başladım.”

İnsanların tercihlerini neden ve nasıl yaptıklarını çok iyi bilmediklerini söyleyen Ariely, “Sevdiğimiz insanı niye sevdiğimizin 10 tane nedenini sıralamamız güçtür. Tam olarak sevdiklerimizi niye sevdiğimizi bilmeyiz. Ona karşı davranışlarımız, düşüncelerimizi belirler. Pazarlamada da tek yaptığımız şeyin insanlara tercihlerini sormak olduğunu sanıyoruz. Pazarlama kişilerden cevap almak değil, onları düşünmeye itmektir. İnsanlara soru sormak, onların düşüncelerini değiştirebilmenin en güzel yoludur” dedi.

Yaptığı araştırmaları eğlenceli bir tarzda anlatan Ariely, Turkcell Akademi Pazarlama Konferansı’nda, kişisel hayatımıza (bizi neler mutlu ediyor, neler adapte ediyor ve nasıl değişiyoruz, eşlerimizi ve sevgililerimizi nasıl buluyoruz) ve iş hayatımıza (bizi motive edenler neler, finansal ve finansal olmayan ödüller, güven, intikam) nelerin, nasıl etki ettiğini anlattı.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.