Daley, Saatchi’den ayrılıyor

2004 yılından bu yana Saatchi&Saatchi’nin İngiltere grubunda CEO ve yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Lee Daley, Manchester United

22.02.2007 - 16:09 | MediaCat

2004 yılından bu yana Saatchi&Saatchi’nin İngiltere grubunda CEO ve yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten Lee Daley, Manchester United futbol kulübünün reklam ve ticari işler yöneticiliğine geçmesi nedeniyle görevinden ayrıldığı ajans tarafından bildirildi.

Publicis Grup’a Ekim 2004 yılında katılmış olan Daley, CEO’luk görevini yürüttüğü süre zarfında içlerinde Industry@Saatchi gibi uygulamaların da bulunduğu çeşitli girişimleri yönetmişti.

Daley, yaptığı açıklamada, iki yıl süresince bu sektördeki değerli, yaratıcı ve vizyon sahibi beyinlerle çalışma fırsatı yakaladığını, ve ajanstaki görevinden ayrıldığı için son derece üzgün olduğunu söyledi.

Lee Daley, Interpublic Grup’tan McCann Erickson’un Avrupa strateji yöneticiliği görevinin ardından, WPP Grup bünyesindeki Red Cell’de yardımcı CEO ve şef strateji yöneticisi olarak 3 yıl çalıştı. Profesyonel yaşamına Saatchi&Saatchi’nin İngiltere grubunun CEO ve yönetim kurulu başkanlığı görevi ile devam eden Daley, futbol kulübündeki yeni işine Nisan ayı itibariyle başlayacak.