Evde takip edebileceğiniz Instagram canlı yayınları

Canlı yayınlar en popüler dönemini yaşıyor. İyi vakit geçirebileceklerinizi derledik.

25.03.2020 - 11:00 | MediaCat

Geçtiğimiz hafta Coldplay’in solisti Chris Martin’in evde piyanosunun başına geçerek verdiği mini konser, dünyanın dört bir yanındaki sanatçı ve yaratıcıları da harekete geçirdi. #EvdeKal diyerek üretimlerini evlerinden devam ettiren isimler, bu olağandışı dönemde takipçileriyle, Instagram canlı yayınlarından etkileşime geçiyorlar. Üstelik bunu yapanlar sadece müzisyenler değil. Hesaplarından yaptıkları düzenli canlı yayınlarla evde iyi vakit geçirebileceğiniz bazı isimleri ve hesapları sizler için derledik.

Madem Evdeyiz

“Evdeyiz diye boş boş duracak değildik ya!” diyerek yola çıkan @mademevdeyiz hesabında birbirinden ünlü şeflerle yemek pişirmek mümkün. Aralarında Arda Türkmen, Şemsa Denizsel, Ali Ronay ve Maksut Akşar gibi şeflerin yer aldığı hesapta, her akşam yapılan canlı yayınlarda yeni tarifler paylaşılıyor. Evlerindeki kısıtlı malzemelerle yaptıkları “şef kapışmalarını” izlemek ise ayrı bir zevk.

x-ist

Dünyanın dört bir yanındaki müze ve galerilerin kapılarını online ziyaretlere açtığı bir dönemdeyiz. Türkiye’de Pera Müzesi ve İstanbul Modern’in de yer aldığı bu zincirin en büyük halkası belki de Google Arts & Culture’ın 1200 müze ve 500 sanal turla ziyarete açtığı olağanüstü koleksiyon.

Karaköy’de yer alan sanat galerisi x-ist ise bugünden itibaren başlattığı Instagram canlı yayınlarıyla sanatçılarının atölyelerini ziyaretçilere açıyor. Atölye ziyaretleri hem @artxist Instagram hesabından hem de sanatçıların sosyal medya hesaplarından canlı yayınlarla gerçekleştirilecek.

Swing İstanbul

Türkiye’nin ilk swing dans okulu Swing İstanbul, bu eğlenceli dansı evlerindeki dans meraklılarıyla buluşturuyor. @swingistanbul üzerinden yapılan canlı yayınlar, daha önce hiç swing yapmamış olanlar için pratik imkânı sunuyor.

Zorlu PSM, Birlikte Güzel ve The Irish Spirit

Canlı konser furyasından üç seçenek @zorlu_psm, @theirishspirit, @birlikteguzel . Her gece evlerinden konser veren müzisyenler, poptan jam session’lara ve elektonik müziğe uzanan bir skalada, meraklılarına keyifli zaman geçirmeyi hedefliyor.

Wendy Macnaughton

New York Times bestseller yazarlarından biri olan ABD’li illüstratör Wendy Macnaughton, karantina dönemine özel olarak başlattığı çizim dersleriyle ilham veriyor. Macnaughton’ın @wendymac hesabı üzerinden çocuklara özel olarak hayata geçirdiği bu canlı yayın dersler, evden çalışan ebeveynler için de güzel bir seçenek olabilir.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

BIG NEWS! Draw Together class will continue every school day for the rest of the school year!! M-F from 10-10.30 pst on instagram live (in my stories) and then they stay in my stories for 24 hours. We’re working out how to host all the classes somewhere permanently – stay tuned!! Meanwhile, today we did the Friday dance (cause it’s Friday, that still means something, right?), and drew a cabinet of shapes and made a birthday card for a friend/family member whose bday parties got quarantined. In future classes we will have special guest teachers and maybe even a field trip to the…. back yard? Art assistant Caroline, Suso the Dog and I cant wait to draw every school day with you. ***Everything is better when we DRAW TOGETHER.*** See you in class on Monday!! Ps. For everyone saying they want more Suso The Dog in the class, yes yes, we hear you!! #drawtogether

wendy macnaughton (@wendymac)'in paylaştığı bir gönderi ()

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.