Cornetto ile “360 derece” teknoloji dönemi

Cornetto, dünyada bir marka tarafından gerçekleştirilen ilk “Multiplayer İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu”nu...

30.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Cornetto, dünyada bir marka tarafından gerçekleştirilen ilk “Multiplayer İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu”nu geliştirdi. 17-31 Temmuz tarihleri arasında iki hafta süresince herkesin katılabileceği oyun, Galatasaray Meydanı’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat binasına projeksiyon sistemi ile yansıtılıyor. “Aş Kendini Gel Aşka!” ismi verilen oyun, birçok yeni teknolojinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.

İstiklal Caddesi, 17-31 Temmuz tarihleri arasında her akşam, Cornetto’nun “Multiplayer İnteraktif Bina Projeksiyon Oyunu”na sahne oluyor. “Aş Kendini Gel Aşka!” sloganıyla Galatasaray Meydanı’na davet edilen Cornetto severler, dünyada bir marka tarafından ilk kez gerçekleştirilen oyunla bir yandan eğlenirken bir yandan da heyecanlı bir rekabet yaşıyor.
Oyuna katılmak isteyenler, kendi cep telefonlarından 0 532 757 17 17 numaralı telefonu arıyor ve IVR (Interactive Voice Recognition) sisteminden oyun hakkında bilgi alıyorlar. Oyunun hedefi binaya yansıtılan oyunda yer alan karakterleri kullanarak 45 saniye içinde 3 adet Cornetto’yu toplamak. Katılımcı cep telefonunun 2, 4, 5 ve 6 tuşlarını kullanarak oyundaki karakterleri kontrol edebiliyor. Aynı anda 4 kişinin oynayabildiği oyunun sonuçları, katılımcılara SMS ile anında gönderiliyor. 45 saniye içinde 3 adet Cornetto’yu toplamayı başaran tüm katılımcılar, SMS ile gelen şifreyle Cornetto standından diledikleri bir Cornetto’yu almaya hak kazanıyorlar. Oyunu en hızlı bitirenlere ise Cornetto ile birlikte, yine Cornetto ile 2010 yazına damgasını vuran mini frizbiler hediye ediliyor. 

Açıkhava mecrasında  “360 derece” teknoloji dönemi başladı
Açıkhava mecrasında interaktivitenin ilk defa kullanıldığı oyun projesinde dev projektörler, SMS sistem entegrasyonu, IVR (Interactive Voice Recognition) sistem entegrasyonu, 3D bina modelleme, 2D ve 3D animasyonlar ve İstiklal Caddesi boyunca İstanbullulara hizmet veren İnteraktif Kent Ekranları kullanıldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.