Cornetto aşka getiriyor

Cornetto'nun 2009 yılında gençleri aşka getirmek, onlara ilham kaynağı olmak için yürüttüğü planlar ve Bedük'le birlikte imza attığı çalışmalar...

15.04.2009 - 11:49 | MediaCat

Aşka gelmek konusunda güçlük çeken gençlerin ilham kaynağı Cornetto, artık onlara “Aş Kendini Gel Aşka” diye sesleniyor. Sloganını, cıngılını ve görsel kimliğini değiştirerek kendini baştan başa yenileyen Cornetto, yeni çalışmaları dahilinde Bedük ile işbirliğine girdi. Bedük’ün Cornetto için bestelediği ilk Türkçe single’ı “Gel Aşka”, aynı zamanda Cornetto’nun yeni cıngılı oldu.

Cornetto’nun 2009 yılında gençleri aşka getirmek, onlara ilham kaynağı olmak için yürüttüğü planlar ve Bedük’le birlikte imza attığı çalışmalar, 14 Nisan 2009’da Babylon Beyoğlu’nda düzenlenen bir medya toplantısıyla açıklandı. Toplantıya Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer ve Cornetto Marka Müdürü Selin Can ev sahipliği yaptı. Elektronik dans müziğinin temsilcisi Bedük, toplantıda Cornetto ile girdiği işbirliğine ilişkin görüşlerini açıkladı, ardından “Aş Kendini Gel Aşka” konseriyle konukları aşka getirdi. Bedük’e “Gel Aşka” klibinin kahramanları Aşuk ve Maşuk da danslarıyla eşlik etti.

Aş Kendini Gel Aşka!

Gençlik aşklarının değişmesiyle Cornetto’nun da değiştiğini söyleyen Cornetto Marka Müdürü Selin Can, gençlerin karşısına yepyeni bir slogan, cıngıl ve görsel kimlik ile çıkacaklarını açıkladı. Selin Can: “Gençlerin hayatlarında, onları aşka getiren ilham kaynağı olarak yerimizi almayı amaçlıyoruz, artık yepyeni bir sloganımız var: ‘Aş Kendini Gel Aşka’” dedi. Can, Türk gençlerinin aşklarını itiraf etmek konusunda zorlandığını, bu nedenle yeni sloganlarıyla “aşka gelmek” konusunda onları motive etmeyi ve cesaretlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Cornetto’nun bu yılki yeniliklerinden diğeri ise markanın görsel kimliği. 2 Cornetto’nun birleşerek bir kalp oluşturduğu görsel, Cornetto’yla başlayan aşkları simgeliyor. Bu kalp görselinin etrafındaki ikonlarsa gençlerin dünyasını sembolize ediyor. Bu yeni görsel gençlere, sevdiklerine verecekleri bir Cornetto ile aşklarını başlatmaları için ilk adımı atabilecekleri konusunda ilham veriyor.

Emre yazıyor!

Cornetto’nun 2009 çalışmalarına, bu yıl yapılan Uluslararası Aşk Araştırması’ndan elde edilen dikkat çekici sonuçlar da yön verdi. Bu araştırma, Türkiye’de gençlerin aşık olduklarında kendilerini ifade etmekte zorlandıklarını ortaya koydu. Cornetto, gençlere ilham vermek için reklam filminde yer alan aşk hikayesini www.emreyaziyor.com adlı bloga taşıdı. Böylece, gençlere birbirlerinden ilham alacakları ve birbirlerini destekleyecekleri bir platform sunuldu.

Cornetto’nun yeni reklam filminin senaryosu, Emre’nin blogunda da işlenen, Türk gençliğinin hikayesinden ilham alınarak yazıldı. Reklam filminde, hoşlandığı kızı gördüğü zaman ayakları geri geri giden, bir türlü cesaret bulup da konuşamayan, konuşabilmek içinse ilhama ihtiyacı olan bir gencin hikayesi, Bedük’ün “Gel Aşka” cıngılı eşliğinde canlandırıldı.

Aşuk ve Maşuk’la Gel Aşka!

Bedük ise toplantıda Cornetto markasıyla bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Gençleri, Cornetto ile birlikte aşka getirmek için ilk Türkçe single’ı “Gel Aşka”yı çıkardığını söyledi. Bedük, “Cornetto ile onlara aşka gelmek konusunda gerekli ilhamı verdiğimize inanıyorum” dedi. Bedük, aynı zamanda Cornetto’nun reklam cıngılı olan “Gel Aşka” için çekilen klipte Orta Oyun kültüründen tanınan Aşuk ve Maşuk karakterlerini günümüze uyarladıklarını açıkladı.

Cornetto önemli bir büyüme seyri gösterdi, dünyada 2. sıraya yerleşti

Algida Pazarlama Direktörü Şükrü Dinçer, Algida’nın Türkiye’de 1990 yılında ilk kez Cornetto markasıyla faaliyete geçtiğini açıkladı. Lansmanı yapılan 1990 yılında 3 ürünle pazara giren Cornetto’nun bugün gençlere 7 çeşit birbirinden farklı ürünle ulaştığını söyledi. Dinçer: “Cornetto Türkiye, Unilever Dondurma Operasyonu içinde İtalya’dan sonra 2. sırada geliyor. Bu başarı da bize gösteriyor ki, Cornetto geride bıraktığı 19 yıl içinde önemli bir büyüme seyri gösterdi.” dedi. Şükrü Dinçer, Cornetto’nun gençleri hedefleyen bir marka olarak onlara yalnızca zengin ürün yelpazesiyle değil, aynı zamanda kalplerini çalacak bir vaatle, aşkla seslendiğini belirtti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.