Contemporary İstanbul’a dijital dergi

Contemporary İstanbul’un dijital dergisi iFest, iPhone ve iPad’den 20 Kasım’dan itibaren takip edilebilecek.

02.11.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin ilk ve tek çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul’un artık bir dijital dergisi var. 24- 27 Kasım arasında gerçekleşecek fuarın etkinlikleri iPhone ve iPad’den 20 Kasım’dan itibaren takip edilebilecek.

90 galeriye ait 526 sanatçı ve 3000’den fazla çağdaş sanat eseri, İnteraktif içeriğe sahip olan iFest ile incelenebilecek. Uygulama ile tüm galerilerin listesine, sanatçı bilgilerine, fuarda gerçekleştirilecek röportajlara, güncel videolara, CI Dialogues konferans programının yanı sıra etkinlik detaylarına, partilere, makalelere, fuarın resmi dergisi ICE Magazine’deki en özel içerik ve röportajlara ulaşılabilecek.

Ana sponsorluğunu Akbank Özel Bankacılık ve destek sponsorluğunu Zorlu Center’ın üstlendiği Contemporary İstanbul’un bu yılki onur sanatçısı Komet; CI’ın ev sahipliğini yapacağı Komet’in 70. yaşı ‘O değilse başkasıdır – Esrarengiz’ başlıklı bir sergiyle kutlanacak, ilk kez sergilenecek yapıtlarla beraber sergide 20’den fazla esere yer verilecek.

Bu yılki yeniliklerden biri olan Curatorial Projects’de genç küratör Selin Turam tarafından hazırlanan bir seçki ile ziyaretçiler birçok farklı projeyi ve yapıtı bir arada görebilecekler, Video Cube alanında Kurye Sanat İnisiyatifi’nden Irmak ve Ceren Akman küratörlüğünü yaptığı bir video seçkisi gösterilecek.

Dünyadan ve Türkiye’den önde gelen isimlerin çağdaş sanatın bugünü ve yarınını tartışacağı CI Dialogues panellerinin yanı sıra ‘Yeni Ufuklar’ bölümünde Körfez Bölgesi Ülkeleri’nden Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Suudi Arabistan altı sanat galerisiyle yer alacak.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.