Columbia Sportswear’in dağları, çetin olur mülakatları

Şu karlı dağların tepesinde sizi bekleyen bir insan kaynakları müdürü olsa...

30.09.2016 - 14:28 | Arzu Nilay Kocasu

Columbia Sportswear'ın buzulları, çetin olur mülakatları

Hayatınızın belki de en akıllara durgunluk verecek gününde, karşınızda oturan insan kaynakları müdürüne, kazasız belasız sürdürdüğünüz uzun mesafe ilişkinizin sizin ne denli dirayetli biri olduğunuza verilebilecek en iyi örnek olduğunu söylediniz. Ve insan kaynakları müdürü size şöyle dedi: “En büyük korkunuz nedir, bağlılık dışında?”

Üstelik henüz birkaç dakika önce bir dağa tırmanmış ve hemen öncesinde zaten bir grup tarafından ilk mülakatınızı tamamlamıştınız. Ama olsun, Columbia Sportswear’de dayanıklılık direktörü (director of toughness) olmak için her şeye değer -en azından bazıları için.

Duyurdukları pozisyona gerçekten uygun olan adayların birazcık dağ tırmanışıyla yıkılmayacak kimseler olması gerektiği fikrinden hareketle iş başvurusuna gelenleri Portland, Oregon’un Timberline Lodge ve Hood dağlarında mülakata alan marka, dayanıklılık direktörü unvanını kazananları 39 bin dolarlık bir bütçeyle dokuz aylık bir dünya turuna yollayarak “doğa ananın sunup sunabileceği en zorlu koşullardan bazılarıyla” yüzleştirecek ve macerayı sosyal medyadan paylaşımların da olacağı bir tür belgesele dönüştürecek.

Şimdilik adaylarını yalnızca dağa tırmandırarak sınayan Columbia Sportswear’in gelecek dönemde yeni ve benzer testlerle mükemmel çalışanı bulmaya devam edeceği kampanya North imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Columbia Sportswear
  • CMO: Stu Redsun
  • Reklam Ajansı: North
  • CCO: Mark Ray
  • Kreatif Ekip: Luke Perkins, Aaron Robnett, Kaleen Anderson
  • Yapımevi: Big Block
  • Yönetmenler: Josh + Vince
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.