Cola-Cola sırlarını satanlar yakalandı

Coca-Cola Co. şirket içi sırlarını çalanlar, Pepsi tarafından ihbar edildi.

01.11.2006 - 00:00 | MediaCat

Gizli formülü ile tanınan ve yüzlerce şehir efsanesine konu olan Coca-Cola, ticaret sırlarını çalarak satışa sunanların yakalandığı haberi ile rahatladı. Coca-Cola Co. pazarlama departmanı sekreterliği ile işbirliği yaparak ticaret sırlarını çalmakla suçlanan 2 kişinin 10 yıla kadar hapsi isteniyor.
Sanıklar İbrahim Dimson (30) ve Edmund Duhaney (43), 29 Ocak 2007 tarihinde hakim önüne çıkarılacak ve aleyhlerine alınacak bir karar söz konusu olursa, 10 yıllık bir hapis cezasının yanında bir de 250.000 dolarlık bir para cezasına çarptırılacak. İki sanıkla işbirliği içerisine girdiği düşünülen Joya Williams ise tutuklanışının ardından Coca-Cola tarafından kovulmuştu.
Olay, Pepsi’nin Coca Cola’yı ticari sırlarını 1.5 milyon dolara satmak isteyen birilerinin varlığı konusunda haberdar etmesi ile su yüzüne çıkmış, FBI ‘ispiyon’ davasına el koyduktan sonra, 3 sanık 11 Temmuz’da tutuklanmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.