Çocuklar için olmayan bir çocuk kitabı

ABD'nin yoksul mahallelerinde yaşayan çocuklar hikâyelerini anlatıyor.

03.07.2017 - 10:42 | Arzu Nilay Kocasu

Çocuklar için olmayan bir çocuk kitabı

Büyük şehirde hayatta kalmak kolay değil, özellikle şehrin “tehlikeli” mahallelerinden birinde doğmuş bir çocuksanız. ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür Dairesi’nin lise öğrencileri ile yetişkin akıl hocalarını buluşturan programı Youth Ambassador, VML işbirliğiyle, ülkenin yoksul mahallelerinde yaşayan çocukların karşı karşıya kaldıkları uyuşturucu, şiddet ve açlığı anlatan bir çocuk kitabı hazırladı.

“Welcome to my Neighbourhood” (Mahalleme Hoş Geldiniz) her biri çocuklar tarafından anlatılmış üç gerçek hikâyeden oluşuyor. Çocukların naif diliyle anlatılan ve birer çocuk masalı gibi resmedilen hikâyelerde bahsedilenler ise hiçbir çocuğun yaşamaması gereken bir şiddet ve dram içeriyor.

Her bir hikâyenin kısa birer videosunun da hazırlandığı kitabın PDF’ini buradan indirebilirsiniz.

30 farklı basın kuruluşundan 50 milyonun üzerinde kazanılan gösterimin (earned impression) elde edildiği kampanya kapsamında Cerner, UnitedHealthcare ve Children’s Mercy Hospital gibi kuruluşların da Youth Ambassadors Programı’na bağış yapması sağlanmış.

Kampanyanın Cannes Lions 2017’de Design kategorisinden Gold ve Silver Lion, Print & Publishing kategorisinden ise Silver ve Bronz Lion kazandığını ekleyelim.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.