Coca-Cola’nın mutluluk elçisi neden bir Türk olmasın?

2010 yılı başından itibaren, bir yıl içerisinde Coca-Cola’nın satıldığı 206 ülkeyi dolaşıp 240 bin kilometre yol kat ederek...

28.10.2009 - 00:00 | MediaCat

2010 yılı başından itibaren, bir yıl içerisinde Coca-Cola’nın satıldığı 206 ülkeyi dolaşıp 240 bin kilometre yol kat ederek farklı kültürlerdeki insanların mutluluk hikayelerini araştıracak olan Coca-Cola Mutluluk Elçileri ekibi internet üzerinden yapılan oylama ile belirlenecek.

Coca-Cola Mutluluk Elçisi olmaya aday takımların birinde Türk kızı Erin Zeynep de bulunuyor. Erin Zeynep Coca-Cola Mutluluk Elçisi olarak Türkiye’yi temsil etmekten gurur duyacağını belirtiyor ve www.Expedition206.com  web sitesi üzerinden destek bekliyor.

Coca-Cola, 2010 yılı boyunca Coca-Cola’nın satıldığı 206 ülkeyi kapsayan “Expedition 206” projesini başlattı. Proje kapsamında seçilen takım Coca-Cola Mutluluk Elçileri olarak bir yıl boyunca 240 bin kilometre yol katederek 206 ülke dolaşacak, bu bu ülkelerdeki insanların mutluluk sırlarını araştıracaklar.

Coca-Cola’nın “Mutluluğa Kapak Aç” kampanyası kapsamında düzenlenen “Expedition 206” projesi ile İspanya’dan Nikaragua’ya, Maldivlerden Mısır’a, Ankara’dan Maritus’a kadar bir çok farklı kültür incelenecek, bu kültürlerde yaşayan insanların mutluluk tanımları belirlenecek ve coşkularını paylaşma biçimleri gözlemlenecek.

Coca-Cola Mutluluk Elçileri yolculukları boyunca edindikleri deneyimleri ve farklı ülkelerden topladıkları mutluluk hikayelerini paylaşarak farklı bir deneyim yaşatacak. Coca-Cola Mutluluk Elçileri’nin 1 Ocak 2010’da başalyacak yolculukları www.Expedition206.com web sitesinin yanı sıra, Facebook, YouTube, Twitter, Flickr ve diğer sosyal paylaşım siteleri üzerinden de takip edilebilecek.

Türk Kızı Erin Zeynep Coca-Cola Mutluluk Elçisi Adayları Arasında Coca-Cola Mutluluk Elçileri www.Expedition206.com web sitesi üzerinden yapılacak oylama ile belirlenecek. 6 Kasım 2009’a kadar devam edecek oylamada Coca-Cola Mutluluk Elçileri olmaya aday üçer kişilik üç takım bulunuyor.  Oy bekleyen gruplar arasında Türk kızı Erin Zeynep Güler’in de dahil olduğu “Takım WOW!” isimli grup da bulunuyor.

1992 – 1998 yılları arasında Türkiye’de eğitim gördükten sonra Kanada’ya giden ve burada evlenen Erin Zeynep “Benim için mutluluk ailem, arkadaşlarım ve eşim. Ayrıca dans etmeye bayılıyorum ve gülmeyi, güldürmeyi çok seviyorum. 22 ülkeyi dolaştıktan sonra parayla satın alınamayacak şeylerin herkesi daha mutlu ettiğini gördüm. Bir dostun yardımı, bir akrabanın sevgi gösterisi, bir sevgilinin gülüşü… Bütün bunlar çok sade mutluluklar” diyor. Expedition 206 projesinde Türkiye’yi temsil edebilmenin kendisini çok mutlu ettiğini ve gururlandırdığını söyleyen Zeynep Türk halkından destek bekliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.