Coca-Cola’nın global gençlik kampanyası: Coca Cola Müzik

Coca Cola hedef kitlesi 13 - 19 yaş grubu için interaktif ve global bir müzik kampanyası hazırladı.

04.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Coca Cola hedef kitlesi 13 – 19 yaş grubu için interaktif ve global bir müzik kampanyası hazırladı.

Geçen sene 2020 vizyonunu açıklayan Coca Cola sistem gelirlerini 200 milyar dolara çıkararak günde 3 milyardan fazla satış yapmayı hedeflediğini bildirdi. Bunu başarmak için kampanyalarını özellikle 10’lu yaşlardaki gençleri hedef alarak hazırlıyor.

Markanın yardımcı genel müdürü olan Shay Drohan "Onlu yaşlardaki gençlerin zaten markamızı bildiği düşüncesiyle hareket edemeyiz. Böyle bir lüksümüz yok. Her 6 yılda bir dünyada yeni genç jenerasyon oluşuyor. Bu jenerasyonu kampanyalarımızda gözardı etmememiz çok önemli." diyor.

2020 yılında dünya nüfusunun 3’de biri veya 2.5 milyar kişi 18 yaşından küçük olacak. Önümüzdeki 10 yıl içinde, A.B.D’de 31 milyon genç olacak.

Bu yüzden Coca Cola en büyük genç odaklı kampanyasını hazırladı: Coca Cola Müzik. Dohan’ın açıklamasımna göre, Coca Cola Müzik dünya çapında yayın yapacak. Kampanya harcamaları, genç pazarın potansiyeli ile paralel gidecek. Coca Cola geçen seneye göre yüzde 4.5 artışla 2010’da global reklamcılığa yaklaşık 2.9 milyar dolar harcadı.

Coca Cola Müzik bu ayın sonuna doğru "24hr Session" (24 saatlik oturum) etkinliği ile başlayacak. Kampanyayı Wieden & Kennedy Ajans’ı yürütüyor. 22 Mart’ta Maroon, Londra’da 24 saat stüdyoya kapanacak ve yeni bir şarkı üretecek. Fanlar bu süre içerisinde grupla iletişime geçebilecek ve şarkının sözleri veya ritmi hakkındaki düşüncelerini dile getirebilecekler.

Coca Cola global eğlence pazarlama müdürü Joe Belliotti, bu kampanyanın firmanın en tutkulu ve deneysel çalışması olacağını dile getiriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.