MediaCat

Coca-Cola İçecek “En Başarılı Şişeleyici İşletme” seçildi

Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu, 23 Mart 2010, Salı akşamı Four Seasons Otel’de, gruba bağlı 34 ülkedeki 122 fabrikayı atık su yönetimi, sürdürülebilir ambalajlama ve etkin enerji…

Coca-Cola İçecek “En Başarılı Şişeleyici İşletme” seçildi

Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu, 23 Mart 2010, Salı akşamı Four Seasons Otel’de, gruba bağlı 34 ülkedeki 122 fabrikayı atık su yönetimi, sürdürülebilir ambalajlama ve etkin enerji kullanımı kriterlerine göre değerlendirerek “Çevre Ödülleri”ni verdi.

Törende, “Ülke Bazında En İyi Şişeleme Operasyonu”, “En Başarılı Fabrika” ve “En Çok Gelişme Gösteren Fabrika” kategorilerinde, uluslararası juri tarafından belirlenen en başarılı uygulamalar ödüllendirildi.

Uluslarası jüri Coca-Cola İçecek’i “En Başarılı Şişeleyici” seçti
Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Çevre Ödülleri için, aralarında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı UNDP, Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı WWF, Dünya Çevre ve Teknoloji Vakfı GETF ve Stockholm Uluslararası Su Enstitüsü SIWI gibi uluslararası kuruluşların yanısıra, üst düzey Coca-Cola yöneticilerinden oluşan uluslararası bir jüri oluşturuldu. Jüri şişeleyici kuruluşları değerlendirirken, su kullanımı, enerji verimliliği ve atık yönetimi gibi konuların yanısıra, toplumsal yaşama olumlu katkı yapacak programları da dikkate alarak ödül kazananları belirledi.

Coca-Cola İçecek, Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grup Başkanlığı tarafından Çevre Ödülleri kapsamında büyük ödülü oluşturan “En İyi Şişeleyici İşletme” kategorisinde finale kalan Bahrain, Belarus, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, İsrail, Rusya, Ürdün’deki işletmeler arasından sıyrılarak büyük ödülün sahibi oldu. Coca-Cola İçecek, aynı zamanda, en az yarısı toplum yararına bir projede kullanılmak üzere 100 bin dolar nakit para ödülünü de kazandı.

Coca-Cola İcecek üst yönetcisi Michael O’Neill, törende yaptığı konuşmada,  Coca-Cola İçecek Türkiye organizasyonunun, 8 fabrikası ve 3,000’e yakın çalışanıyla, işlerini iyi yapmak için gece gündüz çalıştıklarını, bunu yaparken de çevre ve topluma karşı sorumluluklarını her şeyin önünde tuttuklarını vurguladı.

Ahmet Bozer: “Coca-Cola Türkiye sürdürülebilirlik raporuna göre ilk sırada”
Coca-Cola sisteminin üst duzey yöneticilerinin yanısıra uluslararası sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı törende bir konuşma yapan Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Başkanı Ahmet Bozer; Coca-Cola’nın çevreyi korumak amacıyla yaptığı çalışmaların sadece iyi bir vatandaşlık gereği değil, aynı zamanda işini büyüterek sürdürülebilir kılma stratejisinin de bir parçası olduğunu söyledi. Şirketlerden karlılıkları sürdürebilmek istiyorlarsa topluma artı değer katmalarının da beklendiğini vurguladı. Bozer, bu bağlamda Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu’nun 2004-2009 yılları arasında meşrubat üretimi için kullandığı su miktarını birim başına %19, enerji miktarını %16 düzeyinde azalttığını söyledi.

Coca-Cola Türkiye ise, şirketin 2009 yılında yayınladığı Sürdürülebilirlik Raporu’na gore, hem su tüketimi hem de enerji verimliliğinde, tüm dünyadaki Coca-Cola iş birimleri arasında ilk sırada yer alıyor.

En çevreci Coca-Cola fabrikasi İzmir’de
Coca-Cola Avrasya ve Afrika Grubu Çevre Ödülleri kapsamında 122 fabrikada yapılan değerlendirmeler sonunda, Coca-Cola İçecek İzmir Fabrikası “En Başarılı Fabrika” ödülüne layık görülürken, Rusya’daki Krasnoyarsk fabrikası da “En çok İlerleme Gösteren Fabrika” sevildi. İzmir ve Krasnoyarsk Fabrikaları, sırasıyla 80,000 ve 70,000 dolar nakit para ödülü kazandılar.

Coca-Cola İçecek İzmir Fabrikasının ödülünü, Fabrika Müdürü Mutlu Babacan, Coca-Cola İçecek Türkiye Başkanı Burak Başarır ve CEO Michael O’Neill aldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.