Coca-Cola gençleri üretmeye çağırıyor

2005 yılından bu yana düzenlenen ‘Hayata Artı’ Gençlik Programı için başvurular başladı.

03.05.2007 - 12:04 | MediaCat

2005 yılından bu yana düzenlenen ‘Hayata Artı’ Gençlik Programı için başvurular başladı. Coca-Cola Türkiye ve Birlşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından oluşturulan program sonunda seçilen projelere mali katkı yapılıyor ve danışmanlık desteği veriliyor.

Projelerini ‘Hayata Artı’ Gençlik Programı çatısı altında yürütmek isteyen gençlerin ilk aşamada proje fikrinin kısa ve özlü bir biçimde açıklandığı bir ön başvuru sunması gerekiyor. Projeler için 3 bin dolar ile 30 bin dolar arasında fon talep edilebiliyor.

Toplanan projeler değerlendirmeye alınıyor. Teknik kriterlere göre değerlendirildikten sonra fikirleri başarılı bulunan ekiplerden ikişer temsilci ‘Hayata Artı’ Buluşması’na çağrılıyor. Burada gerçekleştirilen atölye ve eğitim çalışmalarına katılan ekipler daha sonra ana başvuruyu yapıyor.

Ön başvurular 15 Haziran’da başlıyor. Ana başvurular için son başvuru tarihi 10 Ağustos olan programda kazanan projeler 20 Ağustos’ta duyuralacak.

2006 yılı içinde yer alan projelerden bazıları şöyle:

‘Barış Duvarı’ (Bitlis) – 6000 yıllık tarihin izlerini taşıyan Bitlis’te 30 genç bir barış simgesi yaratmak üzere “Barış Duvarı” projesini başlattı. Projede İhlasiye Medresesi’nin 32 metre uzunluğundaki duvarı ressam İsmail Acar yönetiminde atölye çalışmaları yapan gençler tarafından resimlerle donatıldı.

‘Engellere Takılmadan Üniversite’ (İstanbul) – İstanbul Robert Lisesi’nden bir grup öğrenci, üniversite sınavlarına hazırlanan görme engelli akranlarının ihtiyaç duyduğu kaynakları seslendirmek için bir proje başlattı. Türkiye için bir ilk olan ve gönüllülerin de katıldığı çalışmalarda görme engelliler için bir ses kütüphanesi oluşturuluyor.

‘Goncaların Solgun Yüzlerine bir Umut’ (Batman) – İntihar olaylarıyla Türkiye’nin gündemine damgasını vuran Batman’da bir grup genç, şehirdeki psikolojik danışma merkezlerinin etkinliğini artırmak üzere bir proje başlattı. Evleri ziyaret ediyor, poster ve broşürler hazırlıyor, mahalle sakinlerini etkinliklerde buluşturuyorlar.

‘Beşinci Duyu Sanat’ (İzmir) – İzmir’de bir grup genç, farklı engel gruplarından katılımcılara gönüllüler eşliğinde dans ve ritim eğitimi sağlamak üzere bir proje başlattı. Bu eğitim sonucunda bir gösteri topluluğu oluşturulması ve gösteriler düzenlemesi hedefleniyor.

Programla ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için, www.hayataarti.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.