Coca-Cola Çin’de Leo Burnett ile çalışacak

Coca Cola, Red Lounge adında bir yapı kurarak Çin’deki ajanslarının görev tanımlarını yeniden

25.01.2007 - 15:47 | MediaCat

Coca Cola, Red Lounge adında bir yapı kurarak Çin’deki ajanslarının görev tanımlarını yeniden belirledi. Red Lounge yapılanması ile Cola, Çin pazarına yönelik yaratıcı işlerini McCann Erickson’dan Leo Burnett’a devretti. Bu yeni yapılanmayla Coca Cola Çin’in ACNielsen yönetiminde bulunan ve 10 milyon Amerikan doları değerindeki marka reklamları yalnızca el değiştirdi, herhangi bir kesintiye uğramadı.

Shangai’da bulunan Coca Cola Çin merkez ofisi, yaptığı açıklamada Red Lounge ile en iyi uzmanları tek çatı altında toplayarak Çin Pazarı için uygulanacak pazarlama programlarında maksimum bütünleşme ve fikir üretimini sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

2008 Olimpiyatları global sponsoru

Beijing’de düzenlenecek olan 2008 Olimpiyatları’nın global sponsordan biri olan Coca Cola, Red Lounge yapılandırması ile pazarlama takımı ve ajansların Olimpiyat oyunlarında markayı en iyi şekilde tanıtmasını hedefliyor.

Red Lounge düzenlemesi ile Leo Burnett, Cola’nın Çin’deki yaratıcı çalışmalar ve müşteri servislerinde yönetici konumuna geçti. Ajans, Çin’de Minute Maid, Modern Tea Workshop (Çin pazarı için üretilen bir yeşil çay türü), HealthWorks adındaki bitki çayı ve Powerade sporcu içeceği gibi karbonatsız içecekler de dahil olmak üzere tüm Coca Cola markalarının yaratıcı işlerini üstlendi.

Cola Cola’nın yaratıcı işlerini devreden McCann’in Red Lounge’da oynayacağı rol ise henüz kesinleşmedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.