Coca-Cola’ya sosyal sorumluluk ödülü

Coca-Cola İçecek;in (CCİ) Ürdün;deki iştiraki, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk alanındaki başarıları nedeniyle...

04.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Coca-Cola İçecek;in (CCİ) Ürdün;deki iştiraki, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk alanındaki başarıları nedeniyle, CSR Network tarafından ikincilik ödülüne layık bulundu. Coca-Cola İçecek açıklamasına göre, Türkiye dahil 10 ülkede 20 fabrikasıyla faaliyet gösteren CCİ, Ürdün operasyonlarında gerçekleştirdiği su ve enerji tasarrufu projeleri ve yerel halka katkıda bulunan çalışmalarıyla, Arabia CSR Network;den Arap dünyasının ikincilik ödülünü aldı.

Beş yılda su kullanımını yüzde 59, enerji kullanımını yüzde 69 oranında azaltan CCİ;nin Ürdün operasyonu, bu yüksek çevre performansının yanı sıra çalışanlarıyla birlikte yürüttüğü evsel atıkların geri dönüştürülerek çevrenin korunmasına odaklanan projesi ve gençleri sorumlu vatandaşlığa yönlendirmeyi hedefleyen yerel STK;larla birlikte yürüttüğü Genç Liderlik Programı ile ödüle layık bulundu.

Coca-Cola İçecek Uluslararası Operasyonlar Başkanı Hüseyin Akın, su kaynakları açısından çok da şanslı olmayan Ortadoğu’da, öncelikli konu olarak su kullanımını azaltmayı hedeflediklerine dikkati çekerek, ”Coca-Cola İçecek Ürdün operasyonu son 5 yıldaki performansıyla, Coca-Cola’nın tüm dünyada üretildiği binlerce tesis arasında su ve enerji kullanım oranları açısından en iyi operasyonlardan biri haline geldi. Ayrıca, yerel halkta çevre bilincini yükseltmek için sosyal sorumluluk projeleri başlattık. Tüm ekibimizle, elbirliğiyle yürüttüğümüz bu çalışmalarımızın ödüllendirilmesinden büyük gurur duyduk” değerlendirmesini yaptı.

Arabia CSR Ödülleri, Birleşik Arap Emirlikleri ve Ortadoğu bölgesinde sürdürülebilir kalkınmanın önemine dikkat çekmek amacıyla 2004 yılında kurulan Arabia CSR Network tarafından kurumsal sürdürülebilirlik alanındaki uygulamalarıyla öne çıkan kurumların çabalarını ödüllendirmek amacıyla veriliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.