Coca-Cola’dan Türkiye’ye özel lisanslı ürünler geliyor

Coca-Cola markası, Türkiye’de COKE DESIGN ile özgün tasarımlar için yeni bir oluşuma imza atıyor.Coca-Cola, Türkiye’de gerçekleştirdiği COKE DESIGN projesi ile Türkiye’ye özel tasarımların da yolunu açmış oluyor.

02.09.2011 - 00:00 | MediaCat

Coca-Cola markası, Türkiye’de COKE DESIGN ile özgün tasarımlar için yeni bir oluşuma imza atıyor.Coca-Cola, Türkiye’de gerçekleştirdiği COKE DESIGN projesi ile Türkiye’ye özel tasarımların da yolunu açmış oluyor.

Giyimden teknolojiye kadar geniş bir yelpazeyi kapsayacak ve lisanslı ürünlerden oluşacak olan COKE DESIGN projesinin ilk adımı ise ünlü moda tasarımcısı Arzu Kaprol mentorluğundaki STUDIO KAPROL’le yapılan işbirliği ile atılıyor.

Arzu Kaprol mentorluğunda kurulan STUDIO KAPROL’le yapılan işbirliği COKE DESIGN projesinin ilk adımını oluşturuyor. COKE DESIGN tasarımları, Coca-Cola markasından ilham alınarak oluşturulan dış giyimden, aksesuara tekstil alanında pek çok ürünü tüketicilerle buluşturacak. STUDIO KAPROL bünyesinde bulunan genç tasarımcılar, her sezon Coca-Cola’dan ilham alarak oluşturdukları koleksiyonlarını COKE DESIGN markası altında sunacak.

Tasarımlar Mart 2012’de Mağazalarda

STUDIO KAPROL by COKE DESIGN tasarımları Mart 2012 itibariyle anlaşmalı mağazalarda yer alacak. Tasarımlar ilk etapta online satış kanalları ve Türkiye genelinde 10 satış noktasında satışa sunulacak. Coca-Cola’nın COKE DESIGN projesi kapsamında farklı alanlardaki lisanslı ürünleri ise, yine 2012 yılı içerisinde satışa çıkacak.

COKE DESIGN projesinin tanıtım toplantısında konuyla ilgili bilgi veren Coca-Cola Türkiye Pazarlama Direktörü Beyza Ergen “Coca-Cola dünyanın en popüler içeceklerinden bir tanesi, dünyanın en değerli markası, yumurtadan sonra tanınırlığı en yüksek ikinci form. Logosu ve formuyla tam bir tasarım ikonu. Markanın ilham verici özelliği marka sevgisi ile bütünleştiğinde hayatın her anıyla temas kurabilen tasarımların kapıları açılıyor. Lisanslı ürünlerin ortaya çıkması ve tüketicilerle buluşmasının arkasında bu düşünce var. Tüketicilerin markaya olan sevgisini ölçen Marka Sevgisi Endeksi’ne göre Türkiye, Coca-Cola sistemi içerisinde marka sevgisinde 1. sırada yer alıyor. Türkiye’de Coca-Cola marka sevgisine COKE DESIGN ürünleri ile teşekkür ediyoruz” dedi.

Coca-Cola lisanslı ürünlerin %80’i ABD, Avrupa, Japonya ve Brezilya’da bulunuyor. Bu oranın %48’ini Amerika, %17’sini Avrupa, %11’ini Brezilya ve %4’ünü Japonya oluşturuyor. Coca-Cola’nın lisanslı ürünler alanında Zara, Adidas, Harvey Nichols gibi global markalarla işbirlikleri bulunuyor. Ayrıca, Dünya Kupası ve 125. yıl gibi özel anlar için tematik çalışmalar da yapılıyor.

Arzu Kaprol yönetimindeki STUDIO KAPROL işbirliğine de değinen Beyza Ergen “COKE DESIGN’a 125 yıllık tarihimiz ilham verdi. İlklerle dolu tarihi yakından incelediğinizde dünyaca ünlü tasarımcılara verdiği ilhamı anımsadık ve Türkiye’ye özgü bir proje oluşturmak üzere yola çıktık. COKE DESIGN projemiz Coca-Cola markasının verdiği bu ilhamı farklı ürünlere dönüştürmek amacıyla ortaya çıkan bir proje… Projemizin ilk adımını ise tekstil alanında değerli modacımız Arzu Kaprol’un mentorlugunda çalışan ve 4 genç tasarımcıdan oluşan Studio Kaprol işbirliğiyle atıyoruz.” şeklinde konuştu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.