CNN TÜRK ‘Haberim’ servisi hizmete girdi

CNN TÜRK Haber Merkezi ve cnnturk.com’un birlikte geliştirdikleri 'haberim' servisi dün akşam

08.01.2008 - 14:46 | MediaCat

CNN TÜRK Haber Merkezi ve cnnturk.com’un birlikte geliştirdikleri “haberim” servisi dün akşam itibariyle hizmete girdi. Evinde kamerası, cebinde telefonu olan herkesin “haberim” muhabiri olabileceği yeni uygulamayla ilgili CNN TÜRK’ün açıklaması şöyle:

“Haberim cnnturk.com’da…
Gözünüzün önünde bir haber mi oluyor?
Kameranızı çıkartın, görüntüleri çekin ve
CNN TÜRK’e gönderin yayınlansın.

Herkes, cnnturk.com/haberim adresindeki formu doldurup çektiği videoları, fotoğrafları ya da yazdığı metinleri göndererek haberim muhabiri olabilir.

Cep telefonunuzdan çektiğiniz görüntüleri 3004’e MMS atarak iletebilir veya önce bilgisayarınıza aktardıktan sonra da bize gönderebilirsiniz.

Bu görüntüler internet sitemiz cnnturk.com’da yayınlanacak; haber bültenlerimizde, haber programlarımızda ekrana gelecek.

İzleyicilerimiz, CNN TÜRK’ün gönüllü muhabirleri olacak, belki görüntüleriyle Türkiye’nin gündemini belirleyecek.”

Türkiye’de ilk defa gerçek anlamda yurttaş haberciliği başlattıklarını söyleyen DTVH Yeni Nesil Sistemler Direktörü Alp Çapa da “Artık bizim verdiğimiz haberlerle sınırlı kalınmayacak, vatandaşlarımız da haberin bir parçası olacak. Bazen insanların habere ulaşma şansı bizden daha hızlı olabiliyor. Haberim sayesinde vatandaşın çektiği bu haberler tüm Türkiye ve hatta dünya ile paylaşılacak. Tesadüfen çekilen bir haber bundan sonra gündemi bile etkileyebilecek.” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.