Clubhouse yayıncıları gelir elde edebilecek

Payments (Ödemeler) özelliği, içerik üreticileri ve konuşmacıların gelir elde etmelerini mümkün kılıyor.

06.04.2021 - 15:48 | Sencer Uçar

Son dönemin popüler sosyal medya ağlarından Clubhouse, içerik üreticileri ve konuşmacıların gelir elde edebilmelerini sağlayan Payments (Ödemeler) özelliğini duyurdu.

Henüz test aşamasında olan ve ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcının deneyimleyebileceği Payments özelliği aracılığıyla kullanıcılar, içerik üreticilerine direkt bağışta bulunabilecek.

Herhangi bir içerik üreticisinin bağış alabilmesi için öncelikle Payments özelliğini aktif hale getirmesi gerekecek. Kredi kartı ya da banka bilgilerini girenler, diledikleri içerik üreticisine Send Money (Para Gönder) üzerinden bağış yapabilecek. Bağışta bulunan kullanıcıdan düşük miktarda işlem ücreti alınacak ancak Clubhouse söz konusu bağışlardan herhangi bir gelir elde etmeyecek. İşlem ücreti sosyal ağın ödeme özelinde işbirliği yaptığı Stripe’ın kasasına girerken, bağışlar direkt olarak içerik üreticilerine aktarılacak.

Clubhouse, test sürecindeki geribildirimler doğrultusunda Payments özelliğini ilerleyen günlerde tüm kullanıcılara açmayı hedefliyor.

Kaynak: joinclubhouse.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.