Cisco, ExtendMedia’yı satın aldı

Video içeriğinin ücretlendirilmesi konusunda içerik yönetim sistemi geliştiren ExtendMedia’yı satın alan...

24.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Video içeriğinin ücretlendirilmesi konusunda içerik yönetim sistemi geliştiren ExtendMedia’yı satın alan Cisco, IP video konusundaki ürün portföyünü daha da genişletecek

Veri ağları konusunda dünya lideri olan Cisco, video içeriğinin ücretlendirilmesi ve reklam destekli iş modellerinin geliştirilmesi için yazılıma dayalı içerik yönetim sistemleri geliştiren ExtendMedia şirketini satın aldığını duyurdu. Kanada’da üretim faaliyetlerini sürdüren Newton, Massachusetts merkezli ExtendMedia, Cisco’nun IP video konusunda servis sağlayıcılara sunduğu ürün portföyünü daha da güçlendirecek.

Video içeriğinin ücretli ve reklam destekli iş modelleri doğrultusunda yönetilmesini sağlayan İçerik Yönetim Sistemleri (Content Management Systems – CMS) alanında lider olan ExtendMedia, genişleyen IP video pazarında Cisco’nun servis sağlayıcılara çoklu ekranlı çözümler sunmasını sağlayacak.

Satın alma sonucunda Cisco’ya IP ağları üzerinden çoklu ekranlı video sağlamanın zorluklarını iyi bilen güçlü bir yazılım kadrosu katılacak. Cisco’nun halihazırda sunduğu IP video çözümlerine entegre edilecek olan ExtendMedia’nın içerik yönetim sistemi Cisco’nun gelecek nesil video mimarisinin çekirdeğini oluşturacak. Cisco ve ExtendMedia birlikte servis sağlayıcılara tüm ağ ve cihazlar üzerinden her içeriğe erişim sağlayan en iyi kullanıcı deneyimini yaşatan gelecek nesil uçtan uca video mimarisini sunabilecek.

Satın almanın tamamlanmasıyla birlikte ExtendMedia çalışanlarının büyük bölümünün Cisco’nun Servis Sağlayıcılar Video Teknoloji Grubu çatısı altında çalışmaya devam edeceği bildirildi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.