Çin aynaya bakıyor

Çin Malı damgasının verdiği "ucuz" anlamı son zamanlarda yerini “güvenilmez”e bırakınca Çin Hükümeti harekete geçti

20.08.2007 - 10:56 | MediaCat

“Ucuz” anlamına gelen Çin Malı damgası, son zamanlarda yerini “güvenilmez” anlamına bırakınca Çin harekete geçti…

Çin’de imal edilen evcil hayvan mamaları, bazı deniz ürünleri ve diş macunlarında sağlığa zararlı zehirli maddeler bulunduğunun tespit edilmesi, Çin’deki standartları tartışmaya açtı. Son olarak Mattel geçtiğimiz hafta zararlı olduğunu belirlediği oyuncakları piyasadan toplatmaya başlamıştı.

Gıda ve ürün güvenliği konusunda eleştirilerin odağında olan Çin, bakanlar düzeyinde bir grup oluşturarak bozulan itibarını yerine getirmeye çalışacak. Grup, tarımsal ürünler, gıda ve tüketim ürünleri ve ilaçlar konusunda standartları denetleyecek.

Çin Hükümeti tarafından yapılan son araştırma burada üretilen ürünlerin yüzde 15’inin kalite standartlarının altında olduğunu gösterdi. Geçen yıl ki oranın ise yüzde 20 olduğu belirtildi.

Mattel ise web sitesinde 3 adımlı yeni bir denetim sistemi planlandığını bildirdi. Sistem her kısımda kullanılan boyaların kontrolünü, beklenmeyen ani denetimleri ve müşteriye ulaşmadan önce oyuncakların son kontrolünü kapsıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.