Çilek, ‘Tanınmış Marka’ olarak kabul edildi

Çocuk mobilyasında uzman marka Çilek, Türk Patent Enstitüsü’nün marka araştırmasında...

11.06.2008 - 11:18 | MediaCat

Çocuk mobilyasında uzman marka Çilek, Türk Patent Enstitüsü’nün marka araştırmasında “Tanınmış Marka” olarak kabul edildi. Bir markanın tanınmış marka olarak kabul edilmesi demek o markanın tescilli bulunduğu ürün kategorisinden bağımsızlaşarak, kendi başına bir kalite sembolü ve güçlü bir reklam aracı haline gelmiş olduğunu göstermektedir.

Tanınmış markanın özelliği, sadece ürünleri ile değil, toplumun büyük bir kesimi tarafından markası ile de bilinmesidir. Tanınmış marka statüsünde olan bir marka; tüm mal ve hizmetlerde markasını kullanma zorunluluğu olmadan koruma elde etmektedir.

Kendi alanında bugün adeta jenerik bir marka haline gelen ve kurulduğu günden bu yana marka çalışmalarına büyük önem veren Çilek, tüm dünyada Çilek markasını 52 ülkede tescil ettirdi. Konsept mağazacılık anlayışı ile Türkiye’de ve dünyada Çilek Markası ile mağazalaşma çalışmalarını agresif bir şekilde sürdüren Çilek bugün Türkiye’de 140, yurt dışında 23 ülkede 69 mağazaya ulaştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.