MediaCat

Cif’ten Temizken Güzel projesi

İBB ve Kızılay ile güçlerini birleştiren marka, temiz evlerin olumlu etkilerini şehirlere taşımak için kolları sıvadı.

Cif’ten Temizken Güzel projesi

Temiz evlerin insanlar üzerinde yarattığı olumlu etkilerini yaşadığımız şehirlere de taşıma niyetindeki Cif, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi işbirliğiyle “Temizken Güzel” projesini hayata geçirdi. Projenin detayları, dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi Başkanı Saadettin Çay, Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Leyal Eskin Yılmaz ve Klinik Psikolog Barış Gürkaş’ın katılımlarıyla, Doğa Rutkay Kamal’ın moderatörlüğünde düzenlenen online basın buluşmasıyla aktarıldı.

Eminönü ve Karaköy yaya alt geçitlerinin bakımdan geçirildiği ve temizlenerek yenilendiği proje kapsamında Kadıköy, Eminönü ve Karaköy sahillerinde denizin içine yüzey atıklarını temizlemek için İstanbul Boğazı koşulları dikkate alınarak Türkiye’de özel üretilen 20 adet Cif Çöpkapar ünitesi yerleştirildi.

Temizken Güzel projesi kapsamında Eminönü ve Karaköy yaya alt geçitleri temizlenerek yenilendi

Yılda yaklaşık 110 ton atık toplanması hedeflenen projede Çöpkaparlar ile toplanan atıklar ayrıştırılacak ve uygun olanlar geridönüşümle tekrar kullanıma kazandırılacak. Temizkenguzel.com internet sitesinden, daha temiz ve düzenli bir İstanbul için verilecek her 100 bin söz için bir yeni Çöpkapar da İstanbul Boğazı ile buluşacak.

Üretimi Türkiye’de gerçekleştirilen Çöpkapar ünitesi

Projede ayrıca Kadıköy Rıhtımı’nda bir de Cif Kadıköy Parkı hizmete sunuluyor. Sosyal mesafe kurallarına uygun tasarlanan parkın yapımında geridönüştürülmüş ve doğa dostu malzemelerden yararlanıldı.

Cif Kadıköy Parkı

Cif’in Temizken Güzel projesi için yayınladığı film şöyle:

Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisinden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Leyal Eskin Yılmaz, basın buluşmasındaki değerlendirmesinde, “Unilever olarak, ürünlerimizle her gün dünyanın 190 ülkesinde 2,5 milyar insanın hayatına dokunuyoruz. Bu büyük bir etki alanı ve değişim gücü demek. Bu nedenle çevresel ve toplumsal etkimizi yönetmek için çalışıyor, markalarımızla içinde yaşadığımız toplumların hayatında pozitif etki yaratmak istiyoruz. Cif de tüm dünyada onlarca yıldır evleri temizlikle güzelleştiren bir marka. Temiz evlerde yaşamanın yarattığı pozitif duygular ve mutluluk artık bilimsel olarak ele alınıyor. Biz de evlerimizde temizlikten gelen bu olumlu duyguları yaşadığımız şehirlere taşımak, insanlara ilham vermek için yeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Çalışmalarımıza da 16 milyon insana ev sahipliği yapan İstanbul’dan ve İstanbul’da yaşayan herkesin adeta ortak mahallesi olan ve tüm dünya için büyük değer taşıyan İstanbul Boğazı’ndan başlıyoruz. Bu projenin hayata geçirilmesine vizyonları ve uzmanlıkları ile destek veren ve örnek bir işbirliği platformu oluşturmamıza vesile olan değerli proje ortaklarımız İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi’ne de teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Projenin etkisini daha da güçlü kılmak için herkesin katkısının değerli olduğunu vurgulayan Eskin Yılmaz, ilerleyen aşamalarda çevre düzenleme ve iyileştirme çalışmalarına devam edeceklerini ve insanları da projenin destekçisi haline getirmek için İstanbul Boğazı ve çevresini güzelleştirecek etkinlikler düzenleyeceklerini ifade etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “İstanbul gibi dünya güzeli bir şehirdeyseniz, 16 milyonluk tarihi ve doğal güzellikleri olan bir kent gerçekten temizken güzel. İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bizler şehrimizi birlikte yönetmek çabasındayız. Özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve İstanbulluların parçası olduğu iş birliklerini artırmak gerekiyor. Biz buna açık bir yönetimiz. Çevre, hayvan hakları, eğitim, doğal yaşamın korunması ve daha pek çok başlıkta işbirlikleriyle ortak değer yaratabiliriz. Böylece bizler de kaynaklarımızı eğitime, çocuklara, kadınlara yönelik çalışmalarımıza, ihtiyaç duyulan diğer alanlara daha çok ayırabiliriz” diye konuştu.

Türk Kızılay’ın 153 yıldır dünyanın dört bir yanında mağdurlara destek eli uzattığını söyleyen Kızılay Beykoz (Avrasya) Şubesi Başkanı Saadettin Çay, çevre çalışmalarıyla yaşanabilir bir dünya için değer yaratmaya çalıştıklarını da ekleyerek, “İki yıldır devam eden Sıfır Atık projesini okullarda, evlerde ve kentlerde yürütüyoruz. Temizken Güzel gibi, topluma çevre konusunda katkı sağlayacak her türlü projenin içerisinde var olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Klinik Psikolog Barış Gürkaş ise “İklim krizi, pandemi gibi pek çok etken sebebiyle belirsizliklerle dolu zor bir dönemden geçiyoruz. Bu belirsizlikler karşısında daha fazla kontrolde hissetmek için ise temiz ve düzenli alanlar bize yardımcı olabiliyor. Evlerimizin temizliği ve düzeni iyi hissetmemiz için ne kadar önemliyse yaşadığımız yürüdüğümüz yolların, mahallelerimizin ve şehirlerimizin de iyi hissetme halimiz üzerinde o kadar etkili. Bu aynı zamanda aidiyet hissimizi de destekleyen bir unsur. Bu bağlamda Temizken Güzel projesi bizi daha da temiz bir çevre için bir araya getirmesiyle, bu konuda ortak çaba göstermemize yönelik verdiği ilhamla hem bireysel hem de kolektif iyi hissetme halimize katkıda bulunacak nitelikte” diye konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.