Chrysler medya ajansları ile görüşüyor

Amerikan otomotiv şirketi Chrysler, 1 milyar dolar değerindeki medya planlama ve satınalma işlerini emanet edecek bir medya ajansı arayışı içerisine girdi...

21.10.2009 - 00:00 | MediaCat

Amerikan otomotiv şirketi Chrysler, 1 milyar dolar değerindeki medya planlama ve satınalma işlerini emanet edecek bir medya ajansı arayışı içerisine girdi. 1994 yılından beri Omnicom bünyesinde yer alan BBDO ile birlikte yaratıcı çalışmalarını yürüten Chrysler, holding bünyesinde Aegis gibi medya ajanları ile görüşmelerini sürdürüyor.

Omnicom bünyesinde yer alan medya ağı PHD, Chrysler’in, Chrysler, Dodge ve Jeep, üç önemli markası için medya iletişim faaliyetlerini yürütüyor.

Adage’de yer alan habere göre, konu ile ilgili bir kişinin verdiği bilgi doğrultusunda, Chrysler bazı medya ajanlarına brief gönderiminde bulundu ve birkaç hafta içerisinde teklifleri değerlendireceğini söyledi.

Önümüzdeki aya kadar sessizliğini sürdüreceğini ifade eden şirket yetkileri, konuya ilişkin bir açıklama yapılmayacağını kaydetti.

Chrysler, İtalyan Fiat tarafından idare ediliyor ve başında global pazarlama başkanı Olivier Francois tarafından yönetiliyor.

Geçtiğimiz yıl Amerika’da en iyi 50 reklamveren arasında yer alan Chrysler, ekonomik krizle birlikte pazarlama harcamalarında büyük kısıntıya gitmişti.

Nielsen verilerine göre, geçtiğimiz sene ölçümlenebilir medyaya (2008 yılında) 840 milyon dolar (TNS ölçümlerine göre 1.1 milyar dolar) harcayan Chrysler, 2007 yılında1.8 milyar dolar bütçe ayırmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.