Chrysler’e 4.5 milyar dolar

Milyarder yatırımcı Kirk Kerkorian, Chrysler’ı almak için 10 yıl önceki ilk teşebbüsünden sonra yine harekete geçti ve 4.5 milyar dolar önerdi.

06.04.2007 - 15:13 | MediaCat

Milyarder yatırımcı Kirk Kerkorian, 10 yıl önceki satın alma girişiminden sonra Chrysler’ı almak için yine harekete geçti ve 4.5 milyar dolar önerdi.

Bu teklif, daha önce Chrysler’ın en büyük hissedarı olan 89 yaşındaki Kerkorian’ın otomobil dünyasındaki ikinci büyük teklifi oldu. Kerkorian, daha önce General Motors Corp.’un hisselerinin 9.9’una sahipken geçen yıl Nissan Motor Co. Ve Renault SA. İle girdiği rekabette bu hisselerini kaybetmişti.

Kerkorian’ın, güveni sağlamak için 100 milyon dolar depozit önerdiği belirtildi. Chrysler’in sözcüsü olan Thomas Froehlich bu konuda, her türlü teklife açık olduklarını söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan IRN analisti Erich Merkle, 4.5 milyar doların kulağa az geldiğini belirterek Chrysler’ın 5 milyar dolardan daha yüksek değerde olduğunu ancak şu an da zarar ettiğini vurguladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.