CHP’nin TRT Genel Müdürü adayı Uğur Dündar oldu

TRT Genel Müdürlüğü için en kuvvetli aday olarak gösterilen İbrahim Şahin'e karşı, RTÜK üyesi

14.11.2007 - 16:37 | MediaCat

TRT Genel Müdürlüğü için en kuvvetli aday olarak gösterilen İbrahim Şahin’e karşı, RTÜK üyesi Şaban Sevinç, gazeteci-televizyoncu Uğur Dündar’ın adını Üst Kurul’a aday olarak sundu.

Gazeteci-televizyoncu Uğur Dündar, TRT Genel Müdürlüğü için RTÜK üyesi Şaban Sevinç tarafından aday gösterildi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna oturacak muhtemel 3 ismi belirlemek için cuma günü toplanacak. Genel Müdürlük için en kuvvetli adayın İbrahim Şahin olduğu konuşulurken, RTÜK’ün CHP’li üyesi Şaban Sevinç, Şahin’e karşı, yayıncılık alanında daha deneyimli olduğunu düşündüğü Uğur Dündar’ı aday göstererek dilekçeyi bugün Üst Kurul’a sundu.

Konuyla ilgili ANKA’ya açıklama yapan Sevinç, TRT Genel Müdür adaylığı sürecinin başlamasından bu yana gazeteci-televizyoncu Uğur Dündar’ın isminin bu göreve önerilmesi için her kesimden yoğun taleple karşılaştığını belirterek, ‘Uğur Dündar, benim de tanıdığım, sevip saydığım bir gazeteci ve televizyoncu. TRT’yi ve yayıncılığı çok iyi biliyor. Ayrıca çok sayıda kişi tarafından da bu göreve layık görülüyor. Ben de bu nedenle kendisini TRT Genel Müdürlüğü için aday göstermeye karar verdim’ dedi.

TRT Genel Müdürlüğü için Can Dündar’ın da ismi geçmişti. Ancak RTÜK üyesi Şaban Sevinç, Genel Müdürlük için Uğur Dündar’ın ismini Üst Kurula sundu.

Kaynak: ANKA

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.