CHP TV ve radyoda, AKP yazılı basında etkin

Genel seçimlere bir aydan az bir süre kala, partilerin reklam çalışmaları medyada yoğunlaşmaya başladı.

17.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Genel seçimlere bir aydan az bir süre kala, partilerin reklam çalışmaları medyada yoğunlaşmaya başladı. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans, medyada çıkan siyasi parti reklamlarını mercek altına aldı. 12 Haziran’da yapılacak olan seçimlere katılacak yirmi dört siyasi partinin geçtiğimiz 1,5 ay içinde toplam 16 binden fazla reklamı yayınlandığı tespit edildi. 5 bin 563 adetle en çok reklam yazılı basında yayınlanırken, televizyonda 6 bin 887 reklam spotu, radyoda da 3 bin 558 spot reklam yayınlandığı saptandı.

Yazılı basında AKP açık ara önde

İki bine yakın gazete ve dergiyi kapsayan Nar Ajans’ın araştırmasına göre; 1 Nisan – 15 Mayıs tarihleri arasında yazılı basında AK Parti’nin toplam 3 bin 139 reklamı yayınlanırken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bin 374 reklamı sayfalarda yer aldı. Aynı süreçte Milliyetçi Hareket Partisi’nin 765, Has Parti’nin 87 ve Saadet Partisi’nin de 71 reklamı yayınlandığı belirlendi.

CHP televizyonu ve radyoyu en çok kullanan parti

Nar Ajans’ın otuz televizyon kanalını içeren incelemesinde, son 45 gün içinde ekranda en çok reklam 4 bin 741 adet spotla Cumhuriyet Halk Partisi’nin adına yayınlanırken, AK Parti’nin bin 562 reklam spotunun televizyonda yer aldığı tespit edildi. Aynı tarihlerde ekranda Milliyetçi Hareket Partisi’nin 389 reklam spotu yayınlanırken, Milliyetçi Muhafazakar Parti’nin ise 195 reklamı yayınlanmış.

Elliye yakın radyoyu kapsayan 1,5 aylık aynı araştırmada, Cumhuriyet Halk Partisi 2 bin 844 reklam spotuyla önde giderken, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 607 spot, AK Parti’nin de 107 reklam spotuyla radyoda yer aldığı saptandı.

 

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.