Chevrolet hangi ünlü futbol kulübüne sponsor oldu?

Chevrolet, Liverpool Futbol Kulübü'yle dört yıllık bir ortaklık anlaşması yaparak, kulübün resmi otomotiv ortağı olduğunu açıkladı.

25.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Chevrolet, Liverpool Futbol Kulübü’yle dört yıllık bir ortaklık anlaşması yaparak, kulübün resmi otomotiv ortağı olduğunu açıkladı. Chevrolet geçtiğimiz ay dünyaca ünlü futbol kulübü Manchester United’ın da resmi sponsoru olmuştu.

Ortaklık 2015/16 Barclays Premier Ligi’nin ve Avrupa Kupası maçlarının sonuna kadar geçerli olacak. Anlaşma, Liverpool’un sahası Anfield’de Chevrolet markasının sergilenmesi, kulübün basılı ve dijital yayınlarında ve taraftar sitelerinde yayın olanakları ve oyuncuların ticari faaliyetlerde yer almasını içeriyor.

Chevrolet aynı zamanda dünyanın en popüler turlarından biri olan ‘Liverpool Sezon Öncesi Turu’nun da resmi sponsoru oldu. Bu tur kapsamında Toronto FC ile karşılaşan Liverpool ayrıca bugün Boston’daki Fenway Park Stadı’nda İtalyan devi AS Roma, 28 Temmuz’da ise Baltimore’da İngiltere Premier Ligi’nden rakipleri Tottenham Hotspur ile karşılaşacak.