Chelsea arşivi YouTube’da yayınlanacak

İngiliz futbol kulübü Chelsea, maç görüntüleri, arşiv görüntüleri ve günlük haberlerin yayını için online video sitesi Youtube ile anlaştı.Petrol milyarderi

21.02.2007 - 18:17 | MediaCat

İngiliz futbol kulübü Chelsea, maç görüntüleri, arşiv görüntüleri ve günlük haberlerin yayını için online video sitesi Youtube ile anlaştı.

Petrol milyarderi Abramovic’in kulübü satın alınan kulüp, YouTube’da maç görüntülerinin yayınlanmasıyla ilgili anlaşma imzalayan ilk Premier Lig takımı oldu. Takımın yöneticisi Peter Kenyon, dünyanın en hızlı gelişen medya platformundan birine giren ilk futbol takımı olmaktan ve YouTube ile çalışmaktan son derece mutlu olduklarını dile getirdi. Kenyon, kulübün bu sayede dünya çapında çok daha geniş kitlelere ulaşma şansını da yakalayacak olduğunu ifade etti.

YouTube, Premier League kuralları nedeniyle takım ile ilgili canlı görüntüleri yayınlayamayacak. Chelsea ile yaptığı anlaşma çerçevesinde, Premier Lig yayın kuralları çerçevesinde hareket edileceğinden sitede canlı yayınlara yer veremeyecek. Chelsea logolu görüntüler, www.youtube.com/chelseafc adresinden yayınlanacak.

Son günlerde başı Viacom Inc. ile telif hakları konusunda yaşadığı sorun yüzünden oldukça ağrıyan ve büyük şirketlerin video görüntülerini sildirmesiyle gündemde olan Youtube, Warner Music Group ile yaptığı anlaşmanın ardından Chelsea ile yaptığı anlaşmayla büyük bir adım daha atmış oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.