Cesur yeni dünyamızın son lütfu: Toz alkol

Palcohol adı verilen ürün yakında rafları süsleyecek.

22.04.2014 - 09:42 | Alev Kaynak

Öncelikle uyaralım. Bu bir toz içecek değil; burundan çekilen bir madde değil. Kendi tüketim adabı ve tarzı olan, yeni nesil bir içecek. Öyleyse sorumlu kullanın!

Amerika’da lanse edilecek yeni bir ürün, henüz reşit olmamış gençlerin rüyalarını süsleyecek cinsten: toz alkol. Su ile karıştırılınca sert bir içecek elde ettiğiniz içecek, Amerikan yasa düzenleyicileri tarafından da şaşırtıcı bir şekilde onaylanmış görünüyor. Şimdilik votka ile sınırlı olan içecek yakında margarita, mojito ve cosmopolitan’ı da portföyüne ekleyecek.

Sevgili 21’inci yüzyılımız, geçtiğimiz yıllarda yazılan pek çok bilim kurgu distopyasının gerçekleşmesine sahne oldu. Bu da onlardan biri mi, bilinmez. Yeme içme aktivitesinin, tüm sosyo-kültürel bağlamından sıyrılıp mekanik ve biyolojik bir ihtiyaç gidericiye indirgenmesi, bugünün yakaları beyaz mı beyaz yeni orta sınıfını kesmeyebilir. Ancak bu ürünün hedef kitlesi de onlar değil zaten. Ürün, içki şişelerini nereye saklayacağını şaşıran, marketlerden alkol alabilmek için türlü çeşitli yollara başvuran ABD’li 21 yaş altı gençlere sesleniyor.

Kaynak: The Verge

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.